Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 10:12 Bu haber 2647 kez okundu
 
Bruce Fein; Ermeniler 2 milyon müslüman Osmanlı'yı katletti
Yıl 1981 ABD Başkanı Ronald Reagan'ın hukuk danışmanı Bruce Fein: "Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon müslüman Osmanlı'yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor; çünkü, bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor..." İşte Fein'in açıklamaları
DÜNYA Haberi
Bruce Fein; Ermeniler 2 milyon müslüman Osmanlı'yı katletti

ABD Başkanı Ronald Reagan'ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde ermeni soykırımı iddialarını değerlendirirken, ermenilerin bu iddialarının son derece asılsız olduğunu, Reagan'ın Başkan olduğu 1981'de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi.

 

Yıl 1981 ABD Başkanı Ronald Reagan'ın hukuk danışmanı Bruce Fein o dönem için: "Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon müslüman Osmanlı'yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor; çünkü, bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor..."  diye konuşmuştu.

 

Fein o dönem için,  "Beyaz Saray araştırma yaptı, Ermenilerin 2 milyon müslüman Osmanlı'yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor; çünkü, bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor..." diye konuşmuştu.

 

Ermenilerin nefret ettiği Amerikan Hukukçusu Fein'in bu açıklamaları tekrar gündeme gelmesi üzerine, sözde Ermeni soykırımıyla ilgil tam olarak neler söylemişti;

 

İşte Fein'in açıklamaları;

"Reagan, bizden Ermeni soykırımını araştırmamızı istedi. Bu istek üzerine biz de konuyu araştırmağa başladık. Avrupa ve Osmanlı'nın askeri arşivlerinde olan tüm kaynakları ortaya çıkardık. Uzun bir araştırma sonucu, Ermenilerin iddia ettiği 'soykırım' ın asılsız olduğunu gördük. 'Ermeni soykırımı' hakkında şimdiye kadar yazılan ve bilinenler kendilerinin uydurduğu bir şey olduğunu anladık. Unutmamamız gerekiyor ki o zamanlar Ermeniler, Türlerin çalıştığı yerlerde çalışıyor ve onların sahip olduğu tüm haklardan yararlanıyorlardı. Bu haklar sadece Ermenileri de kapsamıyordu, aynı zamanda Rumlar, Çerkezler, Kürtler, Süryaniler, Araplar da yararlanıyordu.  Ancak Osmanlı döneminde Ermenilerin yüksek mevkide daha çok bulunduğu gerçeğini de belirtmemizde fayda var.  Birinci Dünya harbinde Ermeniler, yaşadıkları toprakları satarak Osmanlı'nın düşmanlarına sığındılar. Ermeni ordusu, Kafkasya cephesinde Ruslarla omuz omuza Türklere ve Gürcülere karşı savaşıyordu. Hanelere baskınlar düzenliyor ve köyleri yakıyorlardı. Sonuç olarak yaptıkları kıyım 2 milyonu aştı. Olayların bu şekilde gerçekleşmesi sonucu sivil halk yaşadıkları yerleri zorunlu terk etti. Türkiye yaşanan bu olayları gün yüzüne çıkarmak için arşivlerinden yararlanmamız için kapılarını açtı, ancak Ermenistan bu isteğimizi geri çevirdi. Düşünüyorum ki, eğer Ermenistan arşivlerini açma isteğimize olumlu yanıt verseydi gerçek ortaya çıkacaktı. Yani Ermeniler tüm dünyadan ve Türklerden uydurdukları tarihi yalandan dolayı özür dileyecekti."

 

AVİM

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bruce, Fein;, Ermeniler, 2, milyon, müslüman, Osmanlı'yı, katletti,
Yorumlar
Haber Yazılımı