Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 11:56 Bu haber 6115 kez okundu
 
Bu gece ay tutulması olacak...Peki burçlar nasıl etkilenecek?
Ay tutulması saat (TS) 22.21'de burçları nasıl etkileyecek?
BİLİM Haberi
Bu gece ay tutulması olacak...Peki burçlar nasıl etkilenecek?

Çıplak gözle takip edilebilen kısıtlı sayıdaki astronomi olaylarından olan ay tutulması, bu gece saat 21.34’de (Türkiye Saati) başlayacak. Tutulmanın ortası 00.31’de gerçekleşecek ve tutulma saat 03.18’de sona erecek. Türkiye’den ve KKTC'den de izlenebilecek olan bu nadir astronomi olayı ile ilgili Prof. Dr. Orhan Gölbaşı bilgi verdi.

 

Prof. Dr. Orhan Gölbaşı, “Ay, Dünya etrafında, Dünya da Güneş etrafında döner. Ancak bu üç cisim uzayda her zaman bir doğru üzerinde yer almaz, yörünge düzlemleri farklıdır. Ancak yılda ortalama iki kere, yörünge düzlemleri çakışır ve üç gök cismi bir doğru üzerinde buluşur. Bu zamanlarda tutulmalar meydana gelir. Hiçbir zaman sadece Ay veya sadece Güneş tutulması meydana gelmez, biri oluyorsa mutlaka 14-15 gün önce veya sonra diğeri gerçekleşir. Örneğin yıl sonunda 26 Aralık’ta Halkalı Güneş tutulması ve 10 Ocak 2020'de Gölgeli Ay tutulması yaşayacağız” ifadelerini kullandı. 

‘Tutulma tüm Türkiye’den izlenebilecek’


Ay tutulmasının saatini bildiren Prof. Dr. Gölbaşı, “Tutulma Türkiye saati ile 21:43‘de başlayacak, tutulmanın ortası saat 00:31’de gerçekleşecek ve saat 03:18’de de sona erecek. Tutulma sırasında Ay’ın yaklaşık yüzde 65’lik kısmı Dünya’nın gölge konisi içinde kalacak" şeklinde konuştu.

 

Peki hangi burç ay tutulmasından nasıl etkilenecek.

Bu gece saat 22.21'deki Yengeç burcunda parçalı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek? Astrolog Hande Kazanova Ay tutulmaları derin duyguları, yakın ilişkileri, ev ve aile hayatını etkiliyor diyor. Peki hangi burç ay tutulmasından nasıl etkilenecek. İşte ay tutulması burç yorumları.

 

Bu gece (10 Ocak 2020 cuma) gece saat 22:21’de Yengeç burcunun 3. Dekanında bir Parçalı Ay tutulması yaşanacak. Ay tutulmaları derin duyguları, yakın ilişkileri, ev ve aile hayatını etkiler. Alışkanlıklarımızla bağlantılıdır. Alışkanlıklarda ve davranışlarımızda oluşacak herhangi bir değişim, bizi derinden sarsar. Halbuki duygusal bir konuyu, meseleyi tamamına erdirmek veya görünür kılmak için uygun zamanlardır. Duygusal enerjiler yoğun olduğundan hayatımızı kontrol etmek kolay değildir. Gerçeklerin görünür olduğu, açığa çıktığı zamanları temsil eder.

Güvensizlik, umutsuzluk, kıskançlık, obsesif hareketler hata yaptırabilir.

Merkür Güneş’in kalbinde olacağı için iletişim ve mantık bu tutulmanın en önemli konusu olacak. Problemlerimiz varsa yüzleşmekten kaçınabilir, kararsızlıkların ve hassaslıkların bizi zorladığını görebiliriz. Bu dönemde psikolojisini güçlü tutanlar kazanacak! Ay satürn ve ay plüton karşıtlığıyla dramalara çekilmeye meyilli olabiliriz. Güvensizlik, umutsuzluk, kıskançlık, obsesif hareketler bize hata yaptırabilir. Bizi kontrol etmeye çalışanlara karşı büyük tepkiler verebiliriz. Yine ağır yükler, suçluluk, sorumluluklar ruhsal olarak bizi çabuk tüketebilir. Melankoli, soğukluk, negatiflikten uzak durmalı, doğru iletişimle yola koyulmalıyız!

 

Ay tutulması Türkiye'yi nasıl etkiler

Bu tutulma Türkiye haritasının 1. Evine düşmekte.  Halkımızın genel refahı, sağlık durumu, davranışları, alışkanlıkları önemli olurken bizleri ve toplumuzu etkileyecek felaketlere, kazalara, yangınlara açık olabiliriz. Uluslararası tartışmaların önem kazanacağı bu ocak ayında, bu tutulmayla beraber işbirliği içinde olduğumuz ülkelerin bizi kıstırması, üzerimizde baskı yaratması muhtemel. Ticari anlaşmalar, büyük organizasyonlar, birleşmeler için uygun bir dönem maalesef değil. Dış politikadaki  siyasete halkın desteği düşük olabilir. Mars’ın ordu alanını çalıştırması, etrafımızda oluşan savaş havasını çok iyi koklamamızı ve buna göre sağlam ve doğru kararlar vermemiz konusunda önemli olacak.

Koç Burcu ay tutulması etkileri 

Cuma günü oluşan Ay tutulması ev ve aile hayatınızda hassas bir takım sonuçları karşınıza getirebilir. Babanızın veya baba tarafınızın konu ve olaylarıyla bu tutulma esnasında daha fazla ilgili olabilirsiniz. Yine partnerinizin kariyer ve işiyle ilgili olaylar yine hızlanabilir. Kariyerinizdeki bir konuyu ailenizle paylaşmak, onları ikna etmek, yer değişiminde bulunmak, evinizle ilgili bir konuyu halletmek önemli olabilir. Cumartesi  Uranüs’ün düz hareketine başlamasıyla beraber parasal işlerinizde değişimleri, hızlı olayları daha iyi bir şekilde hayatınıza geçireceksiniz. Pazar günü takıntılarınız yüksek olabilir, işlerinizde iyi planlamalar yapmaya ihtiyacınız var gibi. Parasal konularda bir baskı veya sorunla karşılaşacağınız gibi patronlarınızın ve üstlerinizin hayatınıza yaptırımları olabilir. Annenizle olan ilişkinizde bu dönem sizi zorlayabilir.

 

Boğa burcu ay tutulması etkileri

Cuma gecesi Parçalı Ay tutulması yakın çevre alanlarınızda, akraba veya kardeşlerinizin hayatında önemli duygusal açılımlara sebep olabilir. Ay tutulması ilk-orta ve lise öğrenim hayatınızda bazı ani ve hızlı kararları tetikleyecek. Bu dönemde tamamlanması gereken derslerinizin üzerine eğilmek durumunda kalabilirsiniz.

 

Cumartesi günü Uranüs düzeliyor. Hayatınıza değişimleri daha etkili geçirmek üzere Uranüs bu tarihte sizi hızlandıracak. Kariyer ve iş alanlarınızda hızlanmalar, önemli değişimler oluşabilir.

 

Pazar günü eğitim, seyahat, yabancı insanlarla yapılacak olan işlerinizde ve hukuk alanlarınızda iyi planlamalar yapmalısınız. Gelecek planlarınızda baskılar, sizi zorlayan durumlar oluşabilir. Hukuki bir konunun üzerinizde baskı oluşturması da muhtemel. Bu dönem işlerinizi daha yakından takip etmeye özen göstermelisiniz. Ortaklı işlerinizde de ortağınızın bazı ilişkileri bu dönemde tüm işlerinizi zorlayabilir. Nelerin değişmesi gerektiğini görecek, gelecek planlarınızdaki gerçeklikle yüzleşeceksiniz.

İkizler burcu ay tutulması etkileri

Cuma günü gerçekleşen Parçalı Ay tutulması elinize bir para geçmesine neden olacak. Maddi olarak parasal konularda iniş çıkışlarınız bu tutulma zamanında ve sonrası 6 ay boyunca etkili olabilir. Planladığınız şekilde ilerlemek için bu dönemde kararsızlıklardan uzak durmalı, kendinizi duygusal olarak aşağıya çekmemelisiniz. Ailenizden bir insana yardım etme isteğiniz yüksek olabilir ama şartlar buna izin vermeyebilir.

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle birlikte hayatınızdaki değişimleri ruhsal seviyede daha hızlı farketmeye başlayacaksınız.

Pazar günü ve birkaç gün boyunca bankalara veya herhangi bir kuruma borcunuz varsa, bu vergi borcu veya başka birşey olabilir, bu alanlarda bazı sorunlar, kısıtlamalar ve baskılar bu tarih ve civarında devrede olabilir. Bu alanlarınızı yeniden yapılandırmanız gerektiğini unutmayın.

Yengeç burcu ay tutulması etkileri

Cuma günü oluşan  Parçalı Ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Hayatınızla ilgili alanlarda duygusal kararlar bu tutulmayla beraber devrede olacak. 6 ay boyunca hayatınızda, sağlığınızda önemli değişimler oluşabilir. 13 Temmuz 2018 de hayatınızda başlayan önemli değişimler ve adımların karşılığını göreceğiniz bir tutulmaya doğru gidiyorsunuz.

 

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle beraber fikirleriniz, idealleriniz ve düşünceleriniz ve çevrenizde daha etkin değişimleri hayatınıza geçireceksiniz.

 

Pazar günü ve birkaç gün boyunca ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda üzerinizde büyük değişimler ve baskılar hissedebilirsiniz. Ayrıca hukuki alanda da bazı yaptırımlar karşınız gelebilir. Sevdiğiniz kişinin hayatınızda önemli bir yeri olabilir. Taşınmayla, ilişkilerle ilgili konularda değişmesi gerekenleri görecek hayatınızı yeniden bu alanlarda yapılandıracaksınız.

Aslan burcu ay tutulması etkileri

Cuma günü gerçekleşen Parçalı Ay tutulması kadersel alanda sizi zorlayabilir. Bir sonraki tutulmaya kadar beklenmedik olaylara açık olabilirsiniz. Ruhunuzu beslemeniz gereken bu süreçte olaylar gözünüzde büyüyebilir. Korkularınızı tetikleyecek olan bu tutulmada şartlar elinizde olmayacak. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulabilir veya yurtdışında iş yapma, yurtdışına gitme gibi konuların hızlı olaylarla karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Yine bu dönemde ve 6 ay boyunca sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz. Ruh sağlığınıza iyi yatırım yapın. Kendinizi ne kadar zorladığınızı bu tutulmada yaşayacağınız bazı sağlık sıkıntılarıyla görebilirsiniz.

 

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle beraber sevdiğiniz insanın, eşinizin ailevi konuları daha hızlı ilerleyecek. Önemli değişimler bu süreçte daha da hızlanabilir.

 

Pazar günü günlük hayatınızın ritminde, iş alanlarınızda bazı sorunlar ve engeller karşınıza gelebilir. Yanınızda çalıştırdığınız birileri varsa onların baskısı ve olaylarıyla uğraşacaksınız. Yine beraber çalıştığınız insanların hayatında da buna benzer bir takım sorunlar oluşabilir. İş ve sağlık alanlarınızda başlayacak olan bu süreçte gerçekten neler yapmanız gerektiğini yaşayacağınız olaylarla görecek, yeni sistemleri hayatınıza almak için uğraşacaksınız. sağlığınızı yeniden yapılandırmak için kolları sıvayabilirsiniz. Karşınıza gelecek bir sağlık sıkıntısı tüm düzeninizi daha katı ve sıkı hale getirebilir. Bu dönemde depresif etkilere karşı dikkat edin.

Başak burcu ay tutulması etkileri

Cuma gecesi oluşan Parçalı Ay tutulması sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde, onların hayatında hızlı ve beklenmedik konuları tetikleyebilir. Çevre değişimlerine, ortam yenilenmelerine açık olacaksınız. Bu dönemde sosyal çevreniz ve aşk hayatınız arasındaki dengeyi iyi sağlayın.

 

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle beraber eğitim ve seyahat alanlarınızda, iş hayatınızda hızlı gelişmelere açık olabilirsiniz.

 

Pazar günü ve birkaç gün boyunca  aşk hayatınızda baskılara, zorlanmalara, iletişim yoğunluğuna açık olacaksınız. Aşık olduğunuz insanın çevresiyle bu dönem anlaşmak kolay olmayabilir. Yine bu dönemde çocuğunuzun sosyal çevresiyle ilgili konularda zorlandığını fark edebilir, bu konularla uğraşabilirsiniz. Bu alanlarda hayatınızı yeniden düzenlemeniz gereken bir dönem başlıyor.

Terazi burcu ay tutulması etkileri

Cuma günü oluşan Parçalı Ay tutulması kariyerinize ve işle ilgili konulara dikkat çekecek. Bu alanlarda hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Annenizin hayatında duygusal hareketlenmeler, hızlı olaylar oluşabilir. Bu dönem işleriniz ve kariyer koşturmalarınızı iyi kontrol etmeye çalışın. Ailenizin sizi desteklemediğini düşünebilirsiniz.

 

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle beraber ortağınızın, sevdiğiniz insanın parasal durumuyla ilgili alanlarda hızlı gelişmeler altına gireceksiniz.

 

Pazar günü aile hayatınızda baskılar, zorlanmalar oluşabilir. Önemli bir parasal konu ve mevzuya odaklanabilir, babanızın çevresi ve arkadaşlarıyla ilgili bir mevzuyu can sıkıcı bulabilirsiniz. Aile ve ev hayatınızda her tür konuya negatif ve olumsuz bakmanız da söz konusu. Planlı ve organize olursanız, işlerinizi ertelemezseniz bu dönemi daha rahat atlatırsınız. Elinizdekilerle, gerçekleri karşılaştıracağınız bir dönem başlıyor.

Akrep burcu ay tutulması etkileri

Cuma günü gerçekleşen Parçalı Ay tutulması seyahat, eğitim, yabancı insanlarla yapılacak olan işler, turizm, medya, ticaret ve hukuk alanlarınızda hızlı ve ani gelişmeleri hayatınıza taşıyabilir. Bu alanlarda hassas ve hızlı duygusal kararlarla yolunuzda ilerleyebilirsiniz.

 

Cumartesi günü Uranüs düzeliyor. İlişkileriniz, ortaklıklarınız, taşınmayla ilgil alanlarda  hızlı gelişmeler altında olacağınız bir dönem başlıyor. Yine partnerinizin kariyeriyle ilgili alanlarda beklenmedik olaylara açık olmalısınız.

 

Pazar günü civarında yakın çevrenizden bir insanın iş sorumlulukları, hayatındaki önemli yükümlülüklerle, baskılarla ilgilenebilirsiniz. Fikir ve düşüncelerinizi güçlü bir şekilde ifade edeceksiniz ama bazı konulara takılı kalmamak, obsesif davranmamak önemli olmalı. Sorunlarınız oluşursa bu sorunları yeniden ele almak, yapılandırmak, gerçeklerle yüzleşmek önemli olacak.

Yay burcu ay tutulması etkileri

Cuma günü oluşan Parçalı Ay tutulması ortak para alanlarınızda hızlı gelişmeleri ve sonuçları karşınıza çıkaracak. Getirilerinizi, harcamalarınızı kontrol etmeniz gereken bir dönem olabilir. Siz kısmaya çalışırken, hayatınızdaki insanların paraya ihtiyacı olabilir ve siz borç verebilirsiniz, bu dönem hızlı gelişmeleri karşınıza çıkaracak. Çözümü zor bir miras konusuyla ilgili yeni bilgiler ayağınıza gelebilir.

 

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle beraber hem iş, hem sağlık alanlarınızda hızlı gelişmeler altına gireceksiniz. Önemli girişimleriniz daha rahat akmaya başlayacak.

 

Pazar günü parasal konularda oldukça dikkatli olmalısınız. Maddi konular sizi hemen depresif yapabilir. Bir borcun altına girmekten veya başkalarına borç vermekten kaynaklı olarak bu tarih civarında sıkıntılı ve baskı altında olabilirsiniz. Paraya bakış açınızı yeniden yapılandıracağınız bir dönem başlıyor.

 

Oğlak burcu ay tutulması etkileri

Cuma gecesi gerçekleşen  Parçalı Ay tutulması özel hayatınızı, ilişkilerinizi, eğer evliyseniz evlilik konularınızı hızlandırabilir. Bu tutulmada hayatınızdaki zorlukları ve sıkıldığınız noktaları bir partnerle, eşle aşmak isteyebilirsiniz. Bu da bu alanlarda alınacak hızlı kararları karşınıza getirebilir. Yine var olan ilişkiler bu dönemde mercek altında olabilir. 13 temmuz 2018 de başlattığınız ve aldığınız kararların sonuçlarını bu tutulmayla beraber göreceksiniz.

 

Cumartesi günü Uranüs’ün düzelmesiyle beraber aşk hayatınızda, sanatsal ve kreatif işlerinizde ani ve hızlı sonuçlar almaya yatkın olacaksınız. Parasal konuların yoluna girdiğini görebilirsiniz.

 

Pazar günü gelecek planlarınız hızlanırken bir arkadaşınızın hayatındaki konular, bir takım çalışmasının ekstra sorumluluğu devrede olabilir. İşinizde etkili kişilerin üzerinize baskı uyguladığını görebilir ve hayatınızı, işlerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Ekstra bir işle uğraşıyorsanız bu dönem bu işin sorumluluğu sizi sıkıştırabilir.

 

Kova burcu ay tutulması etkileri

Cuma gecesi  gerçekleşen Parçalı Ay tutulması günlük işlerinizin düzeninde, iş konularında ve hizmet alanlarınızda hızlı duygusal sonuçları karşınıza getirebilir. İşlerinize yetişemediğinizi, günlük düzeninizi aksattığınızı görebilirsiniz. Yine bu tutulmada sağlığınıza çok dikkat edin. Mide sıkıntıları ve sorunları, hazımsızlık, çok çalışmaktan kaynaklı ihmaller önünüze dikiliverebilir.

 

Cumartesi günü sizin yönetici gezegeniniz Uranüs düzeliyor. Bu tarihten sonra gerek aile alanlarınızda, gerekse günlük hayatınızda daha etkili ve rahat hareket etmeye başlayacaksınız.

 

Pazar günü depresyona, sorunlara karşı dikkatli olun. Bu dönemde her şeyi zor ve olumsuz yönden algılayabilirsiniz. Hiç beklenmedik olaylarla karşılaşabilir, bu olayların sizin başınıza niye geldiğini sorgulayabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işlerinizin üzerinizde bir baskı oluşturduğunu görebilirsiniz. Bu dönemde korkularınız, başarısızlık hissi tetiklenebilir.

 

Balık burcu ay tutulması etkileri 

Cuma gece saatlerinde oluşan Parçalı Ay tutulması aşkı karşınıza getirebilir. Bu tutulmayla beraber aşk, eğlence, çocuk alanlarınızda hızlı duygusal kararların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Sosyal çevre ve özel hayatınız arasındaki denge önemli olacak. Birinden hoşlanırsanız çevrenizin ve arkadaşlarınızın yanınızda olmadığını ve bu ilişkiyi desteklemediğini görebilirsiniz.

 

Cumartesi günü itibarıyla iletişim alanlarınızda daha aktif ve hızlı hareket edeceğiniz bir dönem başlıyor. Ruhunuzla olan bağlantılarınız bu dönemde düzelecek ve hızlanacak.

 

Pazar günü sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde bazı zorlanmalar, engeller ve baskılar oluşabilir. Bu geleceğinize etki eden işleriniz için de geçerli olacak. Bu süreçte yaşayacaklarınız önemli bir olgunlaşma dönemini gösteriyor sevgili Balıklar. Yaptığınız hataları farkedecek yolunuza daha emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Bu tarihte olumsuz ve negatif olmamaya çalışın.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, gece, ay, tutulması, olacak...Peki, burçlar, nasıl, etkilenecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı