Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 23:37 Bu haber 15692 kez okundu
 
Bu İki Caniye Dikkat..! Meslektaşımızı Hunharca Darp Ettiler
İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik adlı caniler meslektaşımız Eray Gündoğmuş'a ortada hiç bir sebep yokken hunharca saldırıp öldüresiye dövdüler.. Bahaneleri ise sarhoştuk...!
KIBRIS Haberi
Bu İki Caniye Dikkat..! Meslektaşımızı Hunharca Darp Ettiler

Aşırı alkol alan iki zorbalar , Lefkoşa’da bir markette terör estirerek alış veriş için bulunan  Diyalog TV'nin yönetmenlerinden Ahmet Eray Gündoğmuş’u hiç bir sebep yokken acımasızca darp ettiler. Olayda yaralanan Gündoğmuş hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Caniliği yapan İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik ise tutuklandı olayla ilgili bir kişi ise aranıyor

 

Sınır Dışı Edilsinler

Ülkeye öğrenci olarak geldikleri iddia edilen canilerin öğrenciler arasında da infiale yol açtıkları ve bizler buraya okumaya geliyorz böylesi zorbalık bizleri de derinden üzdü hiç bir zaman böyle olayları tasvip etmemiz mümkün değil niyetleri okumak değil bizleride zan altında bırakmaya hakları yok gereken cezanın verilmesi en uygunu olacaktır diyerek darp edilen şahsın bir an evvel sağlığına kavuşmasını dilediler.

 

Vatandaşlar ise bu tarz şahısların artık ülkede huzuru kaçırdığına dikkat çekerek saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmasını ve ardından ülkeden sınır dışı edilmesini talep etti.

 

Olayda yaralanan ve yüzünde dört kırık meydana gelen Gündoğmuş, kaldırıldığı Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde geçirdiği ameliyatın ardından müşahede altına alındı.

 

Medya camiasını ayağa kaldıran olay, Cuma günü saat 02.00 sıralarında meydana geldi.

 

ÖNCE SATAŞTILAR SONRA DARP ETTİLER

Aşırı alkol aldıktan sonra Yüzbaşı Tekin Yurdabak Caddesi üzerinde bulunan Beren Market’e giden 31 yaşındaki İsa Ayyıldız ve 32 yaşındaki Fethi Çelik, markette rastladıkları Ahmet Eray Gündoğmuş’a önce hakaret edip ardından da Gündoğmuş’u darp etmeye başladı.

 

Gündoğmuş’a rastgele vuran zanlılar yüzüne, sırtına ve başına vurarak dakikalarca caniliklerine devam ettiler

 

Caniler Yangın Tüpüyle Vuracaktı

aralı halde marketin içine sığınan Gündoğmuş’u kovalayan iki saldırgandan biri, markette bulduğu yangın söndürme tüpünü alarak Gündoğmuş’un başına vurmak istedi ancak market çalışanının araya girmesiyle bu amacına ulaşamadı. Market çalışanın uzaklaştırdığı saldırganlar olay yerinden kaçarken, kanlar içerisinde kalan Gündoğmuş ise hastaneye kaldırıldı.

"elinde yangın tüpüyle saldırı anı"

 

Kamera Görüntüleri Kan Dondurttu ( Meslektaşımıza yapılan Bu Vahşi Saldırının Videosunu Yayınlamama Kararı Aldık)

Adeta “eşkıyalık” olarak nitelendirilen iki zanlının gerçekleştirdiği korkunç saldırı, marketin güvenlik kameraları tarafından da an be an görüntülendi. İzleyenlerin tüylerini ürperten görüntülerde zanlılardan birinin Gündoğmuş’u boğazından tuttuğu, diğer zanlının da defalarca yumruk attığı görüldü.

 

Olayın ardından bir eve sığınan İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik adlı zanlılar ise, polisin başarılı operasyonu sonucu önceki gece tutuklandı.

 

Bahaneleri Daha Korkunçtu: “Alkolün Etkisiyle Oldu”

Dün mahkemeye çıkarılan saldırganlara üçer gün tutukluluk verildi. Mahkemede söz alan zanlılar sadece “alkolün etkisiyle oldu” demekle yetindi.

 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, olguları aktardı. Polis, 27 Eylül 2019 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa’da Beren Market önünde zanlılar Fethi Çelik ve İsa Ayyıldız’ın ve Lefkoşa’da sakin Ahmet Eray Gündoğmuş’un yüzüne elleri ile yumruk vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sol elmacık kemiğinin kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarını belirtti. 

 

Polis, zanlıların 27 Eylül 2019 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını söyledi.

 

Polis,  zanlılarla ilgili tahkikat henüz yeni başladığını, müştekinin Lefkoşa devlet hastanesinde cerrahi serviste müşahede altında tutulduğunu söyledi.

 

Üçüncü Kişi Aranıyor

Polis,  mesele ile ilgili olarak ilk nazarda alınacak ifadelerin yanında suç ortağı olduğu düşünülen üçüncü bir kişinin arandığını belirterek, bu olgular ışığında zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Mahkemede söz hakkı verilen zanlılar, olaydan hemen önce tanıştıklarını ve alkolün etkisiyle olayın yaşandığını söyledi.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi, zanlıların soruşturma maksatlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Derhal Sınır Dışı Edilsinler

Öte yandan bu çirkin saldırı, sadece basın camiasının değil, kamuoyunun da büyük tepkisini çekti. Ülkeye öğrenci olarak bazı gençlerin ve yabancı nüfusun artık ülkede huzuru kaçırdığına dikkat çeken vatandaşlar, söz konusu saldırı gerçekleştiren İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik adlı zanlıların en ağır şekilde cezalandırılmasının emsal teşkil edilmesini ve bu gibi davranış içinde olanların derhal sınırdışı edilmesini istedi.

 

Dış Basın Birliğinden Kınama

Dış Basın Birliği ise yaşanan bu üzüntü verici olayı kınayarak olayın takipçisi olacaklarını ve Söz konusu şahıslara yüce adaletimizin gerekli cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur denildi.

 

İşte Dış Basın Birliği'nin kınama yazısının tam metni,

Dış Basın Birliği üyemiz, değerli meslektaşımız Eray Gündoğmuş, bir markette kendini bilmez 2 kişi tarafından saldırıya uğramış ve maalesef ciddi bir şekilde darp edilmiştir. Ameliyata alınan meslektaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayla ilgili tek tesellimiz, bu vahşeti yaratan canilerin yakalanmış olmasıdır. Söz konusu şahıslara yüce adaletimizin gerekli cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur. Bizlerde bu konunun her aşamasında takipçisi olacağımızı belirtir, değerli meslektaşımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, İki, Caniye, Dikkat..!, Meslektaşımızı, Hunharca, Darp, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı