Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 08:47 Bu haber 2195 kez okundu
 
Canlı yayında Mehmet Eymür ve Doğu Perinçek kavgası!
Canlı yayında Mehmet Eymür ve Doğu Perinçek kavgası! Birbirlerini ʹABD ajanıʹ olmakla suçladılar
TÜRKİYE Haberi
Canlı yayında Mehmet Eymür ve Doğu Perinçek kavgası!

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek birbirlerini CIA ajanı olmakla suçladı.

 

Perinçekʹin kendisi hakkında dile getirdiği iddialara cevap veren Eymür, Perinçekʹin yalan söylediğini ileri sürerek canlı yayın teklifinde bulundu.

 

Tartışma sırasında zaman zaman tansiyon yükseldi.Habertürkʹte Didem Arslan Yılmazʹın hazırlayıp sunduğu ʹTürkiyeʹnin Nabzıʹnda konuşan Doğu Perinçek, MİTʹçi Mehmet Eymürʹü darbe dönemlerinde işkence yapmakla ve Amerikaʹya çalışmakla suçladı.

 

Bu iddialar üzerine programa telefonla katılarak cevap hakkını kullanan Eymür, Perinçekʹin yalan söylediğini asıl Amerikaʹya çalışanın da yine kendisi olduğunu ileri sürdü.

 

ʹDOĞU PERİNÇEK, ABD AJANIDIRʹ

MİT Eski Üyesi Mehmet Eymür, Türkiyeʹde iki tane Amerikan casusu olduğunu ve bu iki casusun Turan Çağlar ve Sabahattin Savaşmanʹın olduğunu iddia etti. Bu iki casusunda Perinçek ile beraber olduğunu söyleyerek Perinçekʹin ABD ajanı olduğunu iddia etti. Ayrıca Eymür, Perinçekʹe ʹHiram Abbasʹı öldürttünüzʹ sözlerini kullandı.

 

ʹAMERİKAʹYA MEMURLUK YAPTINIZʹ

Perinçek ise bu iddialarla ilgili ʹYalan söylüyor. Sabahattin Savaşman ile beraber CIAʹye çalıştılar, Savaşmanʹın itiraflarını da kitap olarak yayınladık. Sizlerin bu ülkenin başına 12 Mart, 12 Eylül çoraplarını Amerika ile gladyo ile ördüğünüzü, orada Amerikaʹya memurluk yaptığınızı biz yayın organlarımızda gümbür gümbür ortaya koyduk ve vazifemizi yaptık. Biz Hirem Abbas ve Mehmet Üymürʹün CIA ve MİTʹe çalıştığını, 12 Mart darbesindeki rollerini, işkencelerdeki rollerini anlattık.ʹ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Canlı, yayında, Mehmet, Eymür, ve, Doğu, Perinçek, kavgası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı