Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 13:19 Bu haber 485 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Akıncı'nın siyasi liderlerle görüşmesi başladı...
Cumhurbaşkanı Akıncı, Meclis Başkanı Uluçay, UBP Genel Başkanı Başbakan Tatar, Dışişleri Bakanı Başbakan Yardımcısı Özersay ve meclis'teki siyasi partilerle görüşüyor
KIBRIS Haberi
Cumhurbaşkanı Akıncı'nın siyasi liderlerle görüşmesi başladı...

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi partilerin başkanlarıyla bir araya geldi. 
 
Cumhurbaşkanlığı’nda yer alan toplantı 11.45'te başladı. Toplantıda, kamu hizmetlerine ilişkin bazı sorunların yanı sıra ülkedeki son gelişmelerle ilgili genel bir durum değerlendirmesi yapılacak. 


Toplantıda, Hükümetin Covid-19 salgını sonrası yürüttüğü açılım ve normalleşme süreci ile ilgili de bilgi alışverişinde bulunulması öngörülüyor. 


Toplantıda ayrıca Cumhurbaşkanı Akıncı, Rum Lider Nikos Anastasiadis ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında ayrıntılı bilgi verecek ve değerlendirmede bulunulacak.


Toplantıya, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ana muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı katıldı. 


HP Genel Başkanı Yenal Senin ise özel bir sebepten dolayı toplantıya katılamadı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Akıncı'nın, siyasi, liderlerle, görüşmesi, başladı...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı