Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 08:59 Bu haber 507 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye İle İstişare İçindeyiz
Akıncı:Türkiye ile istişare içindeyiz, gerekmesi halinde yardımlaşma yapılacak
KIBRIS Haberi
Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye İle İstişare İçindeyiz

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Girne’de mühimmat deposunda patlamaların meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

 

Patlamaların hemen ardından bölgeye giden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, askeri ve sivil görevlilerden sürekli bilgi alarak, müdahale edilen yaralılar ve görgü tanıklarıyla da ilgilendi. Cumhurbaşkanı Akıncı’ya Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da eşlik etti.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, olayda ilk bilgilere göre can kaybının olmadığını belirterek, bunun sevindirici olduğunu ifade etti. Akıncı, bazı yaralanmaların yaşandığı olayda patlamaların azaldığını kaydetti.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, patlamanın meydana geldiği Mühimmat Bölük Komutanlığı’na yakın bölgedeki Acapulco Otel’i de ziyaret ederek, turistlere moral verdi.

 

İlk önce cana zarar gelmemesinin önemime işaret eden Akıncı, patlamaların azaldığını, ama ne vakit biteceğinin henüz bilinmediğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı “önemli olan cana bir şey olmasın, gerisi halledilir” dedi.

 

Akıncı, askeri yetkililerden aldıkları bilgiye göre büyük patlamaların bittiğini ama yine de sükunet içinde beklenmesi gerektiğini ifade ederek, Türkiye ile de istişare içinde olduklarını, gerekmesi halinde yardımlaşma yapılacağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Akıncı,, Türkiye, İle, İstişare, İçindeyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı