Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 08:43 Bu haber 2153 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğanʹdan 10 Kasım mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğanʹdan 10 Kasım mesajı: Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹü ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum
TÜRKİYE Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğanʹdan 10 Kasım mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ʹAziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Gaziʹyi anlamalı, milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalı; yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz.ʹ ifadelerini kullandı.

 

Mesajında, Cumhuriyetʹin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹü ebediyete irtihalinin 81. yılında saygıyla yad ettiğini aktaran Erdoğan, aziz milletin tüm fertleriyle topyekun bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşıʹnı zafere ulaştıran Atatürkʹün, milletten aldığı güçle büyük başarılara imza attığını ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini ifade etti.

 

ʹİSTİKLAL YOLUNDA YAKILAN MEŞALEYİ YENİ NESİLLERE EMANET ETMELİYİZʹ

Erdoğan, ʹAziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Gaziʹyi anlamalı, milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalı; yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz.ʹ değerlendirmesinde bulundu.

 

ʹSAYGIYLA YAD EDİYORUMʹ

Erdoğanʹın mesajında, ʹCumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹü ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum. Aziz milletimizin tüm fertleriyle topyekûn bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşıʹnı zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizden aldığı güçle büyük başarılara imza atmış, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

 

Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Gaziʹyi anlamalı, milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalı; yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz.

 

Milletimiz şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla savunulan bu vatan ve bayrağı sonsuza kadar korumaya kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişinden aldığı güçle tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹün ʹen büyük eserimʹ dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan, yorulmadan hayata geçiriyoruz.

 

Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.ʹ ifadeleri yer aldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğanʹdan, 10, Kasım, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı