Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:48 Bu haber 1336 kez okundu
 
DAÜ, Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programına Öğrenci Kabul Edecek
DAÜ, 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde, YÖDAK ve YÖK tarafından onaylanan Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu altındaki Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programına öğrenci kabul edecek.
EĞİTİM Haberi
DAÜ,  Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programına Öğrenci Kabul Edecek

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde, YÖDAK ve YÖK tarafından onaylanan Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu altındaki Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programına öğrenci kabul edecek.


DAÜ’den yapılan açıklamaya göre Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programı öğrencilere iki yıllık öğrenimleri süresince, tüm dünyada yeni trend olan pastacılık sektörünün yanı sıra, klasikten modern pastacılığa ve artisan ekmek yapımına kadar farklı alanlarda kariyer yapmaya uygun eğitim sağlayacak. 


Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programı’nın amacının, yiyecek ve içecek sektörüne pastane şefi olmaya aday ulusal ve uluslararası tatlı, pasta ve benzeri ürünlerin yer aldığı mutfaklardan örnekler sunabilecek geleceğin pasta şeflerini yetiştirmek olduğu kaydedildi. 


Pastacılık ve Ekmekçilik Ön Lisans Programı eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, “Pastacılık ve Ekmekçilik Teknikeri” unvanı alacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAÜ,, , Pastacılık, ve, Ekmekçilik, Ön, Lisans, Programına, Öğrenci, Kabul, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı