Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 17:53 Bu haber 811 kez okundu
 
DAÜ Senatosu bu karardan dönmeli, aksi takdirde eylemler devam edecek...
Senato, bu karardan dönmeli, aksi takdirde eylemlerimiz devam edecektir” diyerek esnafın uğradığı zararın kime kesileceği soruları yöneltildi.
KIBRIS Haberi
DAÜ Senatosu bu karardan dönmeli, aksi takdirde eylemler devam edecek...

POPART Öğrenci Yurdu Direktörü Ekrem Soyşen, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, DAÜ senatosuna çağrıda bulunarak “Senato, bu karardan dönmeli, aksi takdirde eylemlerimiz devam edecektir” diyerek esnafın uğradığı zararın kime kesileceği soruları yöneltildi.

 

Soyşen, Covid-19 döneminde Bakanlar Kurulu’nun yüzde 40 online eğitim, yüzde 60 ise yüz yüze eğitim olarak kararlaştırdığına vurgu yaparak DAÜ senatosunun kendi başına, esnafı görmezden gelerek karar aldığını açıkladı.

 

Kıbrıs Postası’nın haberine göre ;DAÜ senatosu tarafından verilen karardan dönülmesi gerektiğine dikkat çeken Soyşen, “Öğrencilerin gelmesi adına tüm önlemler alınmalı, hijyen koşullarına uyulmalı ve uçak sayıları arttırılmalıdır” ifadelerini kullanarak “senatonun kararından dönmemesi halinde adaya gelmiş olan öğrenciler ve hazırlıklarını yapan esnafa ne olacak?” diyen Soyşen kararın iptal edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.  

 

Esnafın, DAÜ Rektörü ile birçok kez görüşme yaptığı, görüşmelerde yüz yüze eğitim olarak konuşulduğunu fakat DAÜ’nün kimseye bir şey söylemeden böyle bir karar almasının ülkede ve Gazimağusa esnafında ne gibi bir sorunlar doğuracağının göz ardı edildiği de kaydedildi.

 

POPART Öğrenci yurdu Direktörü Soyşen, DAÜ senatosuna tekrar çağrıda bulunarak, online eğitim yerine seyreltilmiş eğitim modeli yolunu izlemeleri gerektiğine değindi. Eylemci esnaflar, üniversitenin kapısına siyah çelenk bırakarak eylem yerinden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAÜ, Senatosu, bu, karardan, dönmeli,, aksi, takdirde, eylemler, devam, edecek...,
Yorumlar
Haber Yazılımı