Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 08:37 Bu haber 2072 kez okundu
 
Erdoğan’dan Atina’ya sert uyarı: Hüsrana uğrarsınız
TÜRKİYE Haberi
Erdoğan’dan Atina’ya sert uyarı: Hüsrana uğrarsınız

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı Beştepeʹde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından Erdoğan, önemli mesajlar verdi

 

Geçtiğimiz haftanın en önemli konusu Akdeniz ve Egeʹde verdiğimiz cevaplardı. Ancak Yunan tarafı bir kez daha göstermiş, Mısırʹla hiçbir hukuki temeli olmayan anlaşmaya yönelmiştir. Türkiyeʹnin hiç kimsenin hakkında, hukukunda, toprağında, meşru çıkarlarında gözü yoktur. Bizim tek talebimiz bize aynı yaklaşımla yaklaşılmasıdır. Türkiye gibi 780 bin kilometrekarelik dev bir toprak parçasını görmezden gelip bizi sahillerimize hapsetme girişimine elbette rıza göstermeyeceğiz. Akdenizʹdeki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkes için kabul edilebilir, herkesin hakkını koruyan bir formül bulalımʹ dedi.

 

GELİN BİR FORMÜL BULALIM

Dünyada hiçbir ülke böyle saçma ve temelsiz bir talebe boyun eğilmez. Biz diyoruz ki gelin Akdenizʹdeki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım. Anlaşmazlıkların diyalog yoluyla ve hakkaniyetle çözümü için bir her zaman varız ev hazırız. Bu konuda sağduyu hakim olana kadar Türkiye olarak kendi planlarımızı uygulamaya devam edeceğiz.

 

ORUÇ REİS GÖREVİNE BAŞLADI

Ülkemizin bu çağrısına kulak asmayan bir takım ülkeler kendi geleceklerini karartıyorlar. Salgın ve onunla bağlantılı siyasi ekonomik sosyal sorunların üzerine çöktüğü güçlere güvenenler, hüsrana uğramaya mahkumdurlar. Türkiyeʹnin bu konudaki kararlılığını anlayamamış olanların gerçeği görmeye davet ediyoruz. Oruç Reis sismik araştırma gemimiz Antalya açıklarından demir alarak görev bölgesine doğru hareket etti. Bu sabah 8 itibariyle çalışmalarına başladı.

 

ENERJİDE BAĞIMSIZLIK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ekonomide olduğu gibi enerjide de ülkemizin bağımsızlığı için mücadele etmeye devam edeceğiz. Salgın ve onunla bağlantılı siyasi ekonomik sosyal sorunların üzerine çöktüğü güçlere güvenenler, hüsrana uğramaya mahkumdurlar. Türkiyeʹnin bu konudaki kararlılığını anlayamamış olanların gerçeği görmeye davet ediyoruz. Ekonomide olduğu gibi enerjide de ülkemizin bağımsızlığı için mücadele etmeye devam edeceğiz. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Erdoğan’dan, Atina’ya, sert, uyarı:, Hüsrana, uğrarsınız,
Yorumlar
Haber Yazılımı