Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 18:02 Bu haber 1102 kez okundu
 
Erhürman: Herhangi Bir Adayı Hitlere Benzetmedim
Erhürman “Benim herhangi bir Cumhurbaşkanı adayını Hitler’e benzetmem söz konusu değil. Beni tanıyan herkes böyle bir üslubu asla tercih etmediğimi de bilir.
KIBRIS Haberi
Erhürman: Herhangi Bir Adayı Hitlere Benzetmedim

CTP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından dün söylediği “hitler benzetmesinin” tartışma yarattığına değinerek açıklama yaptı.

 

Erhürman “Benim herhangi bir Cumhurbaşkanı adayını Hitler’e benzetmem söz konusu değil. Beni tanıyan herkes böyle bir üslubu asla tercih etmediğimi de bilir. Bu seçimin bir de sonrası var. Bunu unutmayalım. Dağ gibi sorunlar var önümüzde. Bu sorunlarla birbirimizle kavga ederek değil, dayanışma içinde olarak başa çıkabiliriz.”ifadelerini kullandı.

 

İşte Erhürman’ın açıklaması…

“Hitler benzetmesi” üzerinden bir tartışma yaratılıyor. Benim herhangi bir Cumhurbaşkanı adayını Hitler’e benzetmem söz konusu değil. Beni tanıyan herkes böyle bir üslubu asla tercih etmediğimi de bilir. Bu seçimin bir de sonrası var. Bunu unutmayalım. Seçim kazanma ya da birinci tur kaygısıyla, toplumu şunlar-bunlar, şucular-bucular, şunu sevenler-sevmeyenler diye bölmeye, ayrıştırmaya, parçalamaya kalkmayalım.Ötekileştirme, düşmanlaştırma, korku salma değil, bütünleştirme ve herkesi kucaklama, tüm toplum için bir vizyon ortaya koyma üzerinden siyaset yapalım. İçeride de dışarıda da diyaloğu, halkımızın iradesi, hakları ve çıkarları zemininde uzlaşmayı, sorunlu değil sorumlu davranıp sorun çözmeyi öne çıkaralım. Dağ gibi sorunlar var önümüzde. Bu sorunlarla birbirimizle kavga ederek değil, dayanışma içinde olarak başa çıkabiliriz. Onun için bölünmeyeceğiz, parçalanmayacağız, bütünleşeceğiz ve dayanışma içinde olacağız. Söylediğimiz de, yaptığımız da, yapacağımız da bu!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erhürman:, Herhangi, Bir, Adayı, Hitlere, Benzetmedim,
Yorumlar
Haber Yazılımı