Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 08:48 Bu haber 1167 kez okundu
 
Eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek
Bakan Selçuk: Eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek....
EĞİTİM Haberi
Eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek

Koronavirüs salgını nedeniyle meslektaşlarıyla yüz yüze buluşamayan Bakan Selçuk, internet ortamına taşınan `Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmalarıʹ sayesinde gidemediği illere dijital imkanlarla ulaşmayı sürdürüyor.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bakan Selçuk bu kez Mardinli eğitimciler ile bir araya geldi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarına teşekkür ederek, ˮBu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruzˮ dedi. Artukluʹdan bağlanan Nevin Çeteʹnin oğlu Deniz, EBAʹdaki yaz dönemi hazırlıklarına dikkat çekerek, ˮSiz bizi bizden daha çok düşünüyorsunuz. Ben yaz aylarını yok saymıştım. Sizin bu yaptığınız şey için minnettarımˮ derken, Bakan Selçuk da, ˮBizim görevimiz çocuklarımıza hizmet etmekˮ yanıtını verdi.

 

Bakan Selçuk, Yeşilli ilçesinden Orhan Kesimʹin telafi eğitim ile ilgili sorusunu yanıtlarken, süreci izlediklerini kaydederek, ˮTelevizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destekʹten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğizˮ bilgisini paylaştı.

 

BAKAN SELÇUKʹU ALKIŞLADILAR

Uzaktan eğitimle ilgili düşüncelerini dile getiren Kızıltepe ilçesinden İsmail Bozdağ ise, ˮÇok kısa bir zaman diliminde sizin başı çektiğiniz bir ekip dünyada görülmemiş bir refleksle yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişin alt yapısını oluşturdu ve uzaktan eğitimi hayata geçirdi. Uzaktan eğitim konusunda belki 10 yıl sonra gelebileceğimiz bir noktaya 1 ayda geldik. Bu salgın sürecinde sağlık personelini alkışladık, destekledik. Ben yaptığınız bu işin de bir alkışa değer olduğunu düşünüyorumˮ diyerek meslektaşları ile birlikte Bakan Selçukʹu alkışladı. Selçuk da, bunun hep birlikte başarıldığını söyledi.

 

AĞLAYAN ÖĞRENCİ İÇİN GERİ DÖNDÜ

Video konferansın bitiminde meslektaşlarıyla vedalaşan Bakan Selçuk, ekranda ağlayan bir öğrenci görünce tekrar yerine döndü. Bakan Selçuk, kendisi ile konuşamayacağını düşündüğü için ağlayan birinci sınıf öğrencisi Derya Göktaşʹı teselli ederek, ˮSeni biz ağlatır mıyız kuzum, hiç merak etme senˮ diyerek yayına yeniden bağlandı. ˮSınıfımdaki arkadaşlarımın ve öğretmenimin selamları var. ʹİçimdeki Okul Sesleriʹ kitabınızı da çok sevdimˮ diyen Deryaʹya Bakan Selçukʹun yanıtı, ˮÖğretmenine de arkadaşlarına da çok selam söyle. Seni sevgiyle öpüyorum güzel yavrum benimˮ oldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Eylülde, yüz, yüze, eğitimin, kaç, hafta, olacağı, belirlenecek,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı