Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 00:24 Bu haber 1622 kez okundu
 
Florida'da ABD Hava üssünde saldırı... 4 kişi öldü, 8 kişi yaralandı
Florida'nın Pensacola kentinde bulunan ABD Donanma Hava Üssü'nde bir terörist üç kişiyi öldürdü ve sekiz kişiyi de yaraladı.Saldırgan ölü ele geçirildi...
DÜNYA Haberi
Florida'da ABD Hava üssünde saldırı... 4 kişi öldü, 8 kişi yaralandı

Yerel ve federal yetkililer, Cuma sabahı Pensacola, Florida'daki Donanma Hava Üssü'ndeki terör saldırısında üç kişiyi öldürdü ve sekiz kişiyi yaraladı. Şerif yardımcısı saldırıyı gerçekleştireni ölü ele geçirdi açıklamasında bulundu.

 

Basın toplantısında yapılan açıklamada, Cuma günü yerel saatle 6: 50'de polisin Florida Pensacola'daki Donanma Hava üssünde çağrı aldığını söyledi.


Escambia İlçesi Şerif David Morgan bir basın toplantısında, saldırgan dahil olmak üzere en az dört kişinin hayatını kaybettiğini ve sekiz kişinin de yaralandığını, Yaralılar arasında iki milletvekilinin olduğu belirtildi.

 

Yetkililer, basın toplantısında konuşan Escambia İlçesi şerif yardımcısının, tabanca kullanan saldırganı öldürdüğünü söyledi. Vali Ron DeSantis düzenlediği basın toplantısında, Suudi havacılık öğrencisinin şüpheli olduğunu söyledi. 


Basın toplantısında yetkililer, Suudi Arabistan da dahil olmak üzere diğer ortak ülkelerden gelen öğrencilerin Donanma üssünde eğitim aldığını söyledi.


Pensacola Donanma Hava İstasyonu, üssünün resmi sitesine göre “16.000'den fazla askeri ve 7.400 sivil personel istihdam ediyor”. Oradan her yıl yaklaşık 60.000 öğrenci mezun oluyor.

 

Kaynak: vox.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Florida'da, ABD, Hava, üssünde, saldırı..., 4, kişi, öldü,, 8, kişi, yaralandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı