Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 17:19 Bu haber 1428 kez okundu
 
Gazimağusa'da 2 Kişi Tutuklandı
İskele Narkotik ve kaçakçılığı önleme şubesi ekipleri aldığı bir ihbar doğrultusunda, dün (11 Mayıs 2019) saat 18.00 raddelerinde Gazimağusa’da halk plajı park alanında D.Ç yönetimindeki araçta arama gerçekleştirdi.
POLİS Haberi
Gazimağusa'da 2 Kişi Tutuklandı

İskele Narkotik ve kaçakçılığı önleme şubesi ekipleri aldığı bir ihbar doğrultusunda, dün (11 Mayıs 2019) saat 18.00 raddelerinde Gazimağusa’da halk plajı park alanında D.Ç yönetimindeki araçta arama gerçekleştirdi. Yaptığı aramada aracın arka koltuğu üzerinde ağız uzunluğu 43 cm, toplam uzunluğu 55 cm olan 2 adet kama ve böcek şeklinde alt ve üst tarafında motifler bulunan bir adet taş bularak emare olarak alınarak zanlı tutuklandı.

 

Zanlı D.Ç polise verdiği gönüllü ifadede bahse konu mühür şeklindeki taşı arkadaşı O. G’dan aldığını beyan etmesi üzerine O.G de bulunarak tutuklandı.

 

 Her iki zanlı bugün 12.5.2019 tarihinde ek tutukluluk talebiyle ilgili olarak Gazimağusa kaza mahkemesinde nöbetçi yargıç Hasan Dağlı huzuruna çıkarıldılar.

 

Tahkikatı devralan Gazimağusa polis müdürlüğü adli şubede görevli polis memuru Mehmet Emin Doğan yemin altında verdiği şahadette 11.5.2019 akşamı temin edilen arama müzakeresi tahtında zanlıların ikametgâhlarında arama yaptığını ancak kanunsuz bir şey bulamadığını aktardı. Aynı akşam emareleri incelemek maksadıyla iki arkeoloğu müdürlüğe davet ettiğini belirten Doğan temin ettiği bilgileri mahkemeye aktardı. Arkeologların vermiş oldukları beyanda emare kamaların eski eser değil etnografik eser olduğunu, mühür şeklindeki taşın ise eski eser olduğuna inanılan taş mısır mührü olabileceğini belirttiklerini aktararak taş mührün yapılacak laboratuvar testi sonucu kesin sonucun belli olacağını belirtti.

 

Tahkikat memuru gelecek olan kesin rapor ve alınacak ifadeler nedeniyle zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verilmesini talep etti.

 

Tutukluluk süresine itiraz etmeyen zanlı 2 avukatı, tahkikat memuruna yönelttiği soruda da taş mühür ile ilgili raporun erken gelmesi ve eski eser olmaması durumunda müvekkilinin serbest bırakılıp bırakılmayacağını sordu. Tahkikat memuru cevaben elbette diye cevap verdi.

 

Olguları değerlendiren yargıç Hasan Dağlı zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. 

(MHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazimağusa'da, 2, Kişi, Tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı