Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 10:09 Bu haber 11129 kez okundu
 
Girne Amerikan Üniversitesi'nde Maaş Krizi
GAÜ yönetimi, maaşlarını alamayan personelini şikayet etmesi durumunda işten çıkarmakla tehdit ediliyor
KIBRIS Haberi
Girne Amerikan Üniversitesi'nde Maaş Krizi

Girne Amerikan Üniversitesi  4 aydır akademik personel de dahil olmak üzere çalışanlar maaşlarını alamadıkları, part time çalışanların ise dönem başından beri hiç ödenmediği iddia edildi

 

Geçtiğimiz yıllarda maaşları ve Sosyal Sigorta yatırımları ödeyememesiyle gündeme gelen GAÜ’de elimize ulaşan bilgilere göre, son dönemde  ekonomik sıkıntının devam ettiği gerekçesi ile personeline maaş veremiyor.

 

İşten Atılma Tehdidi

Çalışanlar çaresiz şekilde maaşlarını alamadıkları ve şikayette bulunmaları doğrultusunda da işten atılma tehdidi ile karşı karşıya kalmış durumda.

 

Üniversite yönetimi çalışanlarını 4 aydır tam olarak ödeyemez duruma geldiği Bazı öğretim elemanlarının maaşlarını yatırdığı part time çalıştırdığı personelin ise aylardır hiç maaş vermediği iddia edildi..

 

Girne Amerikan Üniversitesinin devlete olan borçları ve içeride yaşanan dengesiz politikaları yüzünden iyice ekonomik sıkıntıya düştüğü bazı personele maaşını öderken büyük bir bölümünün de aylardır maaşlarını almadan çalıştırılması çalışanları iyice huzursuz etmiş durumda.

 

Öte yandan Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı da GAÜ'de ki yaşanan sorunlara karşı sesiz kalması da ayrı bir tartışma.  Çalışma Bakanlığı'ndan aylardır maaş alamayan Üniversite çalışanları için gerekli yasal işlemleri başlatması bekleniyor..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Girne, Amerikan, Üniversitesi'nde, Maaş, Krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı