Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 13:50 Bu haber 525 kez okundu
 
Girne Tapu Dairesi 3 Çalışanı Mahkemeye Çıkarıldı
Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili olarak süren soruşturmada, Girne Tapu Dairesi çalışanları Özlem Akdağ, Türkan Dayı, Vedia Veziroğlu dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
KIBRIS Haberi
Girne Tapu Dairesi 3 Çalışanı Mahkemeye Çıkarıldı

Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili olarak süren soruşturmada Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu’nun suçuna iştirak ettikleri öne sürülen Girne Tapu Dairesi çalışanları Özlem Akdağ, Türkan Dayı, Vedia Veziroğlu dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

 

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis, zanlıların, Mehmet Eminoğlu tarafından sahtelenen 5 vekâletnameye işlem yaptığını söyledi.

 

Tapu Dairesi’ne sunulan 5 sahte vekâletnamede de Hasan Bilgiç’in isminin yazdığını, tapu çalışanı zanlıların beş sahte evrakı işleme koyup dairelerin devrini sağladıklarını söyledi.

 

Polis, zanlıların önceki gün tutuklandığını, soruşturma başlatıldığını belitti.

 

Zanlıların telefon görüşmelerinin, mesajlarının ve yazışmalarının inceleneceğini belirten polis, 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Polisin talebine karşın zanlıların avukatları süreye itiraz etti. Savunma, tapu dairesinin yoğun çalıştığını, zanlıların önlerine gelen evrakın sahte olduğunu bilemeyeceklerini, dolayısı ile ortada bir suç değil hata olduğunu öne sürdü.

 

Soruşturma memuru ise vekaleti onaylarken kontrol etmeleri gerektiğini, okumuş olsaydılar sahte olduğunu anlayabileceklerini, bir vekaletin Türkan Dayı tarafından şahsen onaylandığını, diğer ikisinin işlemlerini yapıp – Vedia Veziroğlu’na onaylattığını, Özlem Akdağ’ın da iki vekaletnameyi işleme koyarak devir ve takdirlerini hazırladığını ve onaylattığını ve böylelikle 5 dairenin devrinin gerçekleştiğini söyledi.

 

Soruşturma memuru da 15 gün önce ellerine Hasan Bilgiç adına düzenlenmiş bir vekalet geçtiğini ancak tapu çalışanlarının hata yapmış olduklarını düşündüklerini ancak vekalet sayısı 5’e çıkınca soruşturma gereği duyduklarını söyledi.

 

Uzun süren duruşmanın ardından Yargıç Meltem Dündar, soruşturma amaçlı zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Bu arada mahkemede toplanan girne tapu dairesi çalışanları üç arkadaşlarının haksız yere tutuklandığını savunarak eylem yaptı. Arkadaşlarının suçsuz olduğunu öne süren tapu dairesi çalışanları adalet istiyoruz diye bağırdı.

Kıbrıs Gerçek

Kaynak: Editör:
Etiketler: Girne, Tapu, Dairesi, 3, Çalışanı, Mahkemeye, Çıkarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı