Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 12:23 Bu haber 3633 kez okundu
 
Hayırdır Mustafa Bey bayrak indi de bizim mi haberimiz yok.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın skandal sözlerine sert tepki göstererek, 'tek kelimeyle utanmazlık' dedi.
TÜRKİYE Haberi
Hayırdır Mustafa Bey bayrak indi de bizim mi haberimiz yok.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Akşener, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın skandal sözlerine sert tepki göstererek, 'tek kelimeyle utanmazlık' dedi.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya tepki göstererek, “Kendisine en güzel cevabı rahmeti Rauf Denktaş veriyor; ‘Üzerinde hür yaşayalım diye canlarını, kanlarını vermiş olan insanların, bize bırakmış oldukları toprakları, mirasyedi gibi ne satabiliriz, ne de bırakıp kaçabiliriz. Sonuna kadar koruyacağız’” dedi.


KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye hakkındaki sözlerine cevap veren Akşener, “Türkiye'yi işgalci gibi tarif edebilen, utanmaz Mustafa Akıncı Rahmetli Rauf Denktaş’a hakaret etmeye utanmayan Ak Parti politikalarının eseri; Mustafa Akıncı. Kendisine en güzel cevabı rahmeti Rauf Denktaş veriyor; ‘Üzerinde hür yaşayalım diye canlarını, kanlarını vermiş olan insanların, bize bırakmış oldukları toprakları, mirasyedi gibi ne satabiliriz, ne de bırakıp kaçabiliriz. Sonuna kadar koruyacağız’. Ben, Kıbrıs Türklüğü’ne inanıyorum. Ben, bu sözleri şiar olarak benimseyen, Kıbrıs Türklerine güveniyorum” değerlendirmesini yaparak " Ve Mustafa Akıncı gibi rahatsız olanlara diyecez ki Kıbrıs Türktür Türk Kalacak" ifadelerini kullandı.

 

Hayırdır Mustafa Bey bayrak indi de bizim mi haberimiz yok. VİDEO İZLE

"KKTC’deki beyefendi o kutlu sözleri beğenmiyormuş, bugüne uygun değilmiş. Tek kelimeyle utanmazlık. Hayırdır Mustafa Bey bayrak indi de bizim mi haberimiz yok. O sözler o bayrak oraya dikildiği gün koca bir miletin yüreğinden sökülüp söylendi."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayırdır, Mustafa, Bey, bayrak, indi, de, bizim, mi, haberimiz, yok.,
Yorumlar
Haber Yazılımı