Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:45 Bu haber 1082 kez okundu
 
Haziran'da KKTC'ye gelmek isteyen öğrenciler için ücretsiz karantina
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dünkü Bakanlar Kurulu’nda öğrencilerin gelişleri ile ilgili alınan kararın Haziran için olduğunu vurguladı.
EĞİTİM Haberi
Haziran'da KKTC'ye gelmek isteyen öğrenciler için ücretsiz karantina

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dünkü Bakanlar Kurulu’nda öğrencilerin gelişleri ile ilgili alınan kararın Haziran için olduğunu vurguladı.

 

Üniversitelerin kendi imkanları ile yurtlarda konaklama sahip olduğunu belirten Çavuşoğlu, bu kapsamda gelindiği takdirde ücret karşılığı olmadığına dikkat çekti.

 

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Nazım Çavuşoğlu, şunları ifade etti:

 

“Kıymetli öğrencilerimiz 29 Mayıs tarihli bakanlar kurulunda sizlerin KKTC ye gelişleriyle ilgili alınan karar Haziran ayı için olup üniversiteler kendi imkanlarıyla yurtlarda konaklama yapma hakkına sahiptirler.

 

Bu kapsamda gelinirse herhangi bir ücret karşılığı da yoktur. Öğrencilerimizin Temmuz ayından itibaren gelişleriyle ilgili karantina gerektirmeyecek düzenlemeler için bakanlığımız, üniversitelerimizle birlikte çalışmakta olup en kısa sürede sizlerle paylaşacağız”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haziran'da, KKTC'ye, gelmek, isteyen, öğrenciler, için, ücretsiz, karantina,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı