Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 12:56 Bu haber 893 kez okundu
 
Hukuk Devleti Değilmiyiz? Nereye Gidiyoruz!!!
Muhalefette başka söylediniz koltukta başka yaptınız.Gelen vurdu giden vurdu bu çalışanlara.
KIBRIS Haberi
Hukuk Devleti Değilmiyiz? Nereye Gidiyoruz!!!

Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası (KES) başkanı Buran Atakan yazılı bir açıklama yaparak, KTHY çalışanlarının yatırılmayan ihtiyat sandığı prim borçlarının verilen sözün üzerinden  67 gün geçmesine rağmen halen yatırılmadığını belirterek "Muhalefette başka söylediniz koltukta başka yaptınız. Gelen vurdu giden vurdu bu çalışanlara"" diyerek tepkisini dile getirdi

 

Buran Atakan imzalı yazılı açıklamanın tam metni şöyle;

Ülkenin en önemli kurumlarının başında gelen Kıbrıs Türk Hava Yolları siyasilerin basiretsizliği  yüzünden bir gecede  kapatıldı.Çalışanları sokağa atıldı yıllarca işsiz bırakıldı. KTHY özel bir şirkettir dediniz ,emeğinden başka hiçbir suçu olmayan çalışanları ,özelleştirme yasası adı altında asgari ücretle kamuya istihdam ettiniz.Oysa Hükümetler oluşurken KTHY’yi   çiftlik gibi kullanmak maksadı ile hangi bakanlığın altına alacaksınız diye yapmış olduğunuz kavgalar daha dün gibi tüm halkımızın hafızasındadır.

Muhalefette başka söylediniz koltukta başka yaptınız. Gelen vurdu giden vurdu bu çalışanlara.

Şimdi mahkeme kararına uymuyorsunuz. 6 Mart 2019 tarihinde Sn.Talat Usar başkanlığında toplanan kaza mahkemesi bina satışından elde edilen  23 milyonun  46/98 sayılı yasa tahtında maliye bakanlığına yatırılmasına ve 15 milyonunun da çalışanların yatırılmayan ihtiyat sandığı prim borçlarına yatırılması için emir vermişti.Maliye Bakanı olan Sn.Serdar Denktaş önce nisan sonu sonra mayıs ın ilk haftasında yatıracağını meclis konuşmasında da ifade etmiş  bizlere söz vermiş ancak sözünü tutmamıştır...Hukukçu olan Başbakan Sn.Tufan Erhurman ise maalesef bu olanlara seyirci kalmaktan öteye gidememiştir.

 

Bugün 13 Mayıs 2019 Mahkemenin  emir verdiği tarihin üzerinden tam tamına 67 gün geçti.Daha geçtiğimiz aylarda mahkemenin verdiği kararı gecikmeli uyguladığı için İskele kaymakamı 2 Ay hapis yattı bu ülkede.Şimdi siz yasa koyucular mahkemenin verdiği karara uymuyorsunuz.

 

Hukuk devleti değilmiyiz? Nereye gidiyoruz!!! yasa koyucular mahkeme kararına uymuyorsa “Bize ne yapmamızı önerirsiniz”? veya “Size ne yapılması gerekir”? diye, insan sormadan yapamıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hukuk, Devleti, Değilmiyiz?, Nereye, Gidiyoruz!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı