Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 11:53 Bu haber 2883 kez okundu
 
İktisadi ve Mali İşbirliği anlaşması KKTC-TC Resmi Gazetelerde
İktisadi ve Mali İşbirliği anlaşması KKTC ve Türkiye’de Resmi Gazetede yayımlandı
EKONOMİ Haberi
İktisadi ve Mali İşbirliği anlaşması KKTC-TC Resmi Gazetelerde

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması, KKTC ve Türkiye’de Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti adına Başbakan Ersin Tatar tarafından 26 Mayıs’ta Lefkoşa ve Ankara’da video konferans yöntemiyle imzalanan “2020 Yılı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması”, Bakanlar Kurulu’nca onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Bakanlar Kurulu, 2 milyar 288 milyon 976 bin TL’lik hibe ve krediyi içeren anlaşmayı ekleriyle birlikte onaylayarak Resmi Gazete’de yayımladı ve Cumhuriyet Meclisi’nin bilgisine sunulmasına karar verdi.

 

Türkiye’de Resmi Gazete’de yayımlanan, 26 Mayıs imzalı ‘2020 Yılı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’nın yürürlüğe girmesi hakkındaki karara göre KKTC tarafı 2020 Ekim sonuna kadar 2021 yılını kapsayan Ekonomik Program teklifi ve 2020 yılı sonuna kadar yapısal dönüşüm adımlarını ve reform eylemlerini içeren en az 3 yıllık bir plan hazırlayacak.

 

Türkiye ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hibe ve kredi yardımında bulunacak ve KKTC’ye ihtiyaç duyacağı alanlarda teknik yardım sağlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İktisadi, ve, Mali, İşbirliği, anlaşması, KKTC-TC, Resmi, Gazetelerde,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı