Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 23:30 Bu haber 2726 kez okundu
 
İngiltere'de coronavirüs vakası 9'a çıktı...
Lewisham hastanesindeki iki hemşire, kadınla temas ettikten sonra tecrite alındı.
SAĞLIK Haberi
İngiltere'de coronavirüs vakası 9'a çıktı...

 İngiltere’de bugüne kadar açıklanmış Coronavirus hasta rakamı dokuz oldu. Dokuzuncu koronavirüs teşhisi konan kişi, Çin'den Londra’ya gelen Çinli bir kadın. Londra'da koronavirüs teşhisi konan ilk kişinin 9 şubat pazar günü Uber taksi kullanarak hastaneye geldiğinde Coronavirus’ten habersiz olduğu ortaya çıktı.

 

Avrupa Ajansı'nın (AVA) haberine göre, Güney Londra'daki Lewisham hastanesindeki iki personel, yakın zamanda Çin'den Londra’ya gelen Coronavirus Hastası Çinli bir kadın ile temasa geçtikten sonra evlerinde göz hapsine, kontrollü tecrite alındı. Lewisham hastanesi, isimsiz hastanın kamu sağlığı yetkililerinin tavsiyelerine uymadığını ve geçen Pazar öğleden sonra Lewisham Hastanesi acil yardım (A&E) servisine "kendi kendine" geldiğini doğruladı.

 

Çinli kadın, ambulansla veya kendi özel aracıyla hastaneye gelmedi. Taksi ile gelen kadın semptomlarını bildirmek için doğrudan A&E resepsiyon masasına gitti. Lewisham Hastanesi, Çinli kadının gelişinden dolayı diğer hastaların enfeksiyon riskine maruz kalmadığını açıkladı. 

 

St Thomas'a sevk edildi. Daha sonra kadın, testlerinin sonuçlarına kadar eve gönderildi. Çarşamba günü tedavi için başka bir Londra hastanesi olan St Thomas'a götürüldü. 

 

Çinli kadının hastaneye gitmeden önce NHS 111 telefon hattını aradığı ortaya çıktı. NHS telefon tavsiye hattının ve koronavirüs şüphesi olan bir hasta olduğunu bilmesine rağmen, hastanenin, Çinli kadına bir ambulans çağırmaması veya özel bir araç göndermemesi sorgulanıyor. 

 

Hastane personeli, hastanın durumundan dolayı A&E'deki bazı hastaların koronavirüs yakalamasına neden olabileceğinden endişe ediyor. Çinli kadını hasteneye götüren Uber sürücüsününde virus riski altında olabileceğinden ve muhtemelen daha sonra arabasına binen tüm müşterilerin virüsü kapmasından endişe ediliyor.

 

Coronavirüs (2019-nCoV) nedir ?

Coronavirüs, damlacık yoluyla bulaşan bir hastalık. Vatandaşların özellikle sık sık ellerini yıkayarak basit yollarla gerekli önlemleri alabileceklerini bir virüs. Su ve sabunla ellerimizi ovalayarak yıkamamız önemli bir önlem olacaktır. Dezenfektanlar da bu konuda yeterli olacaktır.

Kaynak: Avrupa Ajansı

Kaynak: Editör:
Etiketler: İngiltere'de, coronavirüs, vakası, 9'a, çıktı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı