Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 21:52 Bu haber 774 kez okundu
 
İşyerlerinin Açılması Konusunda Son Söz Bilim İnsanlarının Olmalı
Sektörlerin açılması bilim insanlarının kararları doğrultusunda, bilimsel çalışmalar ve projelendirmeler neticesinde hükümetin onayı ile gerçekleşmelidir.
KIBRIS Haberi
İşyerlerinin Açılması Konusunda Son Söz Bilim İnsanlarının Olmalı

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, hükümetin bu kriz döneminde özel sektöre katkı yapma noktasında yetersiz kaldığını kaydetti. 

 

Gürcafer, bu durumun birçok sektörde işyerlerinin açılması talebinin yükselmesine neden olduğunu belirterek, “Tüm toplumun sağlığını ilgilendiren bu husustaki karar siyasi değil bilimsel olmalıdır” dedi.

 

Gürcafer açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hükümet kriz döneminde özel sektöre katkı hususunda çaresizlik sergilemesi, yetersiz kalması nedeni ile birçok sektörde işyerlerinin açılması talepleri yükselmeye başladı.

 

Bu hususta karar siyasi değil bilimsel olmalıdır. Tüm toplumun sağlığını ilgilendiren bu hususta son söz ‘ahbap - çavuş’ ilişkilerinin değil, tüm dünyada olduğu gibi bilim insanlarının olmalıdır.

 

Sektörlerin açılması bilim insanlarının kararları doğrultusunda, bilimsel çalışmalar ve projelendirmeler neticesinde hükümetin onayı ile gerçekleşmelidir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşyerlerinin, Açılması, Konusunda, Son, Söz, Bilim, İnsanlarının, Olmalı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı