Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:02 Bu haber 9306 kez okundu
 
Japonya Ermeni Soykırımını Reddetti
Japonlardan Ermenilere Tokat Gibi Cevap. Her yıl Aynı Teklifi Getirmeyin.
DÜNYA Haberi
Japonya Ermeni Soykırımını Reddetti

Japonya'nın en büyük TV medyası nhk'nin world kanalı haberine göre; 24 Nisan sözde Ermeni soykırımı için Ermeni diasporasının Japon devletine gelin bu yıl bu soykırımı siz de tanıyın teklifine Japonlar olumsuz yanıt verdi ve her yıl aynı teklifi getirmemeleri ricasın da bulundu. 


Bunun üzerine Ermeni diasporası 2. Bir teklifte bulundu .Japonya'ya; peki şimdilik soykırımı tanımayın ama gelin Türkler'in yaptığı katliam için diktiğimiz soykırım anıtına çiçek bırakın, bakın dün Türklerle aynı dine inanan (İslam) ve Türklerin ümmet dedikleri Arap dünyası Ermeni Soykırımını tanıyarak, soykırım anıtını ziyaret etti ve Türk kamuoyunda haber bile olmadı.


 Siz Japonların endişelenmesine hiç gerek yok teklifine karşılık; Japonların; bizim ülke dinamiklerimiz ve Türklere bakış açımız farklı diyerek 2. Teklifi de reddettiler...

 

Sözde Ermeni soykırımını tanımayan ülkeler;


#Azerbaycan, #BirleşikKrallık, #Danimarka, #KKTC, #ÖZBEKİSTAN, #ARNAVUTLUK, #BOSNAHERSEK, #KOSOVA, #PAKİSTAN, #İSVEÇ, #İSPANYA, #NORVEÇ 'ten sonra dost ülke #JAPONYA'da #SÖZDE#Soykırım İddiasına riayet etmeyerek tarafını göstermiş oldu...!!!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Japonya, Ermeni, Soykırımını, Reddetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı