Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 10:28 Bu haber 4463 kez okundu
 
Kalkınma Bankası kimi kalkındırıyor...!
Kalkınma Bankası’nda sınavlarla ilgili torpil iddiaları ve yasadışı uygulamalar Yüksek İdare Mahkemesinde yargıya taşındı.
EKONOMİ Haberi
Kalkınma Bankası kimi kalkındırıyor...!

Hakikat Gazetesinin haberine göre, Kalkınma Bankası’nda sınavlarla ilgili torpil iddiaları ve yasadışı uygulamalar, Yüksek İdare Mahkemesi’nde yargıya taşındı. 


Kalkınma Bankası 2. Derece  2. Sınıf Banka memuru mevkiine 5 kişi istihdam edeceğini duyurmuştu. Gazetenin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, yapılan yazılı sınavlarda ilk 5’in içerisinde olan bir müracaatçı, yapılan sözlü sınav sonucunda ilk 5’in dışına çıkarılarak 7. sıraya geriletildi. İlk 5’e yakın durumda olmayan torpilli ve bankada fiilen çalışmakta olan bazı kişiler ilk 5’e sokularak sınava girenlerin hakkı yendi. İddialarla ilgili Yüksek İdare Mahkemesinde dava dosyalandı.


Skandal bununla bitmedi. İddialara göre, yeni bir münhal ya da duyuru yapmadan, bankada fiilen çalışmakta olan 3 kişi daha bu sınavlardan 3 ay kadar sonra başarı sırasını takip etmeden kadroya alındı.   KTAMS, yaşananları geçtiğimiz günlerde banka önünde yaptığı eylemle protesto etmişti.

Kaynak: Hakikat

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kalkınma, Bankası, kimi, kalkındırıyor...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı