Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 14:26 Bu haber 415 kez okundu
 
Kamu-iş'ten 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Mesajı
Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirilen Barış Harekatı’nın, Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve huzurlu günlerinin başladığı gün olduğunu vurguladı.
KIBRIS Haberi
Kamu-iş'ten 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Mesajı

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirilen Barış Harekatı’nın, Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve huzurlu günlerinin başladığı gün olduğunu vurguladı. 

 

Serdaroğlu, yayınladığı mesajda, Kıbrıs Türk halkının vatanında, insanca yaşama ve var olma hakkını korumak amacıyla 1955’lerden 1974’e kadar mücadele vererek bugünlere geldiğini kaydetti. Serdaroğlu, Kıbrıs’ta barışı korumakla görevli bulunan Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nün, Kıbrıslı Türklere yönelik saldırıları önleyemediği için Anavatan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, uluslararası anlaşmalardan doğan meşru ve barışçı müdahaleyi yapmakla Kıbrıs Türk halkına gerçek barışı getirdiğini belirtti.

 

Serdaroğlu, şöyle devam etti:


“11 yıl zulme ve yokluğa karşı mücadele veren Kıbrıs Türk halkının, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin zamanında müdahalesiyle Rum-Yunan katliamından kurtarıldığını ve bugün bütün kurumlarıyla birlikte bir devlet olarak hükmünü sürdürmektedir. Mutlu Barış Harekâtı’nın sağlanmasına ve mutlu sona ulaştırılmasında katkıları olan Özgürlük Mücadelesi Liderimiz Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş olmak üzere, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekâtı’na katılıp omuz omuza savaşan Mehmetçik ve mücahitlere şükranlarımızı sunar, şehitlerimizi saygıyla anar, Kıbrıs Türkü’nün Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlarız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamu-iş'ten, 20, Temmuz, Barış, ve, Özgürlük, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı