Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 18:16 Bu haber 1353 kez okundu
 
Karantina Otelinde Su skandalı... Kişiye günde 1,5 litre su
Karantina'da bulunan Kemal Altuncuoğlu'nun Paylaşımı Ses Getirdi...
KIBRIS Haberi
Karantina Otelinde Su skandalı... Kişiye günde 1,5 litre su

KKTC Esnaf ve Sanaatkarlar Merkez Birlği Başkanı Kemal Altuncuoğlu, Özok yurtlarlarında geçirdiği 9. gün sosyal medyadan Sağlık Bakanlığı’na seslenerek, Karantina’da kalan özellikle yakınları buralarda olmayanların büyük sıkıntılar çektiğini ve günlük sadece üç adet 0,5 lt lik su verildiği ve bu miktarında yeterli gelmediğini paylaşmıştı..

 

Altuncuoğlu Sağlık Bakanlığını eleştirerek, “Tasarrufu,hastaları kapattığınız yerde öldürerek mi yapacaksınız” ifadelerini kullandı.

Buradan sağlık bakanına sesleniyorum özok karantina yurdundaki hastalar ve temaslı olarak yatanlara dünden beridir bu paylaştığım küçük sudan veriliyor bu insanlar burada bunu içeceklermi? kahve mi yapacaklar? yoksa ilaçlarını mı içecekler? siz bu insanları burada hastalıktan değil susuzluktan öldüreceksiniz. Bazı hastalar buraya uzaktan geldiler onlara birşey getirecek arkadaşları yok, derhal bu insanlara büyük şişe sular verilmelidir. Tasarrufu hastaları kapattığınız yerde öldürerek mi yapacaksınız yazıklar olsun…

 

Altuncuoğlu’nun yaptığı paylaşım üzerine harekete geçen iş adamları tarafından karantinada kalan insanlara kolilerce su gönderildi..

 

Paylaşıma anında cevap veren işadamları;

 

Buzlat Limitet Meriç Erülkü, İzzet Birkan Mutlu 50 koli

Gomşu Restaurant Cevdet Kopar 50 koli

İnşaatçı Aziz Parlak 350 adet

İnşaatçı İbrahim Dinlemez 500 şişe

 

Kendisine ulaştığımız Altuncuoğlu, Özok Yurt sahibi Ali Özok ve yurt müdürü Ahmet bey’in gayretlerinden ötürü de teşekkür ettiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karantina, Otelinde, Su, skandalı..., Kişiye, günde, 1,5, litre, su,
Yorumlar
Haber Yazılımı