Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 16:01 Bu haber 3220 kez okundu
 
KKTC Okçuları Antalya'da Mücadele Ediyor
SPOR Haberi
KKTC Okçuları Antalya'da Mücadele Ediyor

17 Nisan tarihininde başlayan ve halen devam etmekte olan Antalya 100. yıl Okçuluk tesislerindeki Türkiye 2019 Gençlik Kupası Gençler-Kadetler-Büyükler Okçuluk Açık hava yarışma organizasyonuna katılan  ülke sporcularımız Antalya BVE (Vedat ERBAY Okçuluk Akademisi) adına yarışıyor.

 

KKTC Okçuluk Fedrasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Girne Amerikan Üniversitesi Okçuluk takımından büyükler kategorisinde Osman TEZ ve Ayşen TEZ, Güzelyurt Okçuluk Derneği'nden Gençler kategorisinde Pembe ULUÇ ve Çetin ERDİNÇ, Büyükler kategorisinde Muharrem KURAL ile Baf Ülkü Yurdu Spor Kulübü Okçuluk Takımı'ndan Büyükler kategorisinde Ebru BULANCAK ve Uysal OLDAÇ Antalya'da mücadele veriyor.

 

Antalya'ya giden KKTC Okçuluk Federasyon Başkanı Ferdi ÇİFTÇİ ve Yönetim Kurulu üyesi (Eğitim Sorumlusu) Salih URFALI Antalya'da mücadele eden sporcularla görüştüler.

 

Kıbrıslı Türk Okçular Avrupa'da Yarışacak

Görüşme sonrası yapılan açıklamada, müsabakaya 90 kulüpten 922 sporcunun katdığı ve aralarında KKTC sporcularının da bulunmasının son derece mutluluk verdiğini belirtildi. Ayrıca müsabakalar sırasında Türkiye Kulüpleri yöneticileri ile yapılan görüşmelerde bir çok ortak organizasyon planlandığı ve Sponsor Kulüp yetkilisi Vedat ERBAY ile yapılan özel görüşmede; önümüzdeki süreçte Avrupada yapılması planlanan, Master ve Veteranlar kategorilerinden oluşacak ekip içerisinde Kıbrıslı Türk Okçuluk kadrosu takımından da katılımın sağlanacağı netlik kazandı denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KKTC, Okçuları, Antalya'da, Mücadele, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı