Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 16:14 Bu haber 1761 kez okundu
 
Londra'da Yaşayan Talia Tosun İçin Donör Aranıyor
DÜNYA Haberi
Londra'da Yaşayan Talia Tosun İçin Donör Aranıyor

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA UK) tarafından acil koduyla gönderilen bilgiye göre, Kan Kanserli Talia Tosun için Kıbrıslı Türklerden Örnek Beklendiği çağrısı yapıldı.

 

Bir tür kan kanseri olan Akut Lenfositik Lösemi ile mücadele eden 24 yaşındaki Kıbrıslı Türk Talia Tosun'a donör aranıyor. İngiltere'de yaşayan Talia, kemoterapiye cevap vermediği için kemik iliği nakline yani kök hücre tedavisine ihtiyaç duyuyor. Talia’nın çok zamanı kalmadı. Hala uygun donör bulunamadığı için 21 Ekim Pazartesi günü, yarı yarıya uyuşan annesinden alınacak kök hücrelerle ameliyata girmek zorunda kalabilir.

 

Özellikle de Türk / Kıbrıslı Türk kökenliyseniz, 16-55 yaş aralığında ve sağlıklıysanız, Talia'nın yaşaması için gereken donör olma ihtimaliniz yüksek. Bunu anlamak için gereken swab testi çok kolay, swab çubuğunu yanağınızın içine sürerek örnek topluyorsunuz.


Talia Tosun İçin Kampanya Başlatıldı
Örnek vererek hem Talia'nın hem de kan kanserine karşı savaşan diğer kişilerin hayatını kurtarabilirsiniz. Örnek vermek için 19 Ekim Cumartesi günü Güney Londra’da bir etkinlik düzenleniyor:Adres: Rauf Raif Denktaş Türk Okulu, Blackfen Girls School, Blackfen Road, Sidcup DA15 9NU


Tarih: 19 Ekim Cumartesi, 10.00-12.00

 

Eğer gidemeyecekseniz, test kitini eve sipariş edip çok kolay bir şekilde kendiniz de örnek alabilirsiniz: 16-30 yaşındaysanız https://www.anthonynolan.org/
18-55 yaşındaysanız https://www.dkms.org.uk/en adresinden sipariş verebilirsiniz.

Kaynak: (AVA) - Avrupa Gazete Editör:
Etiketler: Londra'da, Yaşayan, Talia, Tosun, İçin, Donör, Aranıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı