Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 12:51 Bu haber 1456 kez okundu
 
Londra TTFF Gecesi Bakanların Katılımıyla Gerçekleşti
Londra'da Türk Toplumu Futbol Federasyonu TTFF 2019-2020 Futbol Sezonu Sponsorlar Ödül Gecesi yapıldı. Geceye Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ile Ekonomi ve Çevre Bakanı Hasan Taçoy'da Katıldı...
DÜNYA Haberi
Londra TTFF Gecesi Bakanların Katılımıyla Gerçekleşti

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ile Ekonomi ve Çevre Bakanı Hasan Taçoy'un da katıldığı Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF) 2019-2020 Futbol Sezonu Sponsorlar Ödül Gecesi görkemli katılımla gerçekleşti. Türk Toplumu Futbol Federesyonu Doğu Londra'nin Walthamstow bölgesinde yer alan Wadham Lodge Spor kompleksinde 2019-2020 futbol sezonunda Federasyona destek veren sponsorlarına ödül gecesinde,  TTFF ana sponsoru bu yılda Akol Properties oldu.

 

Avrupa Gazete ve Avrupa Spor servisi sponsorlardan

 

TTFF 2019-2020 Futbol Sezonu Sponsorlar Ödül Gecesine ilgi büyük oldu. Londra'da faaliyet gösteren sponsorlar, TTFF yönetim kurulu ve TTFF liglerinde faaliyet gösteren takımların yetkilileri, oyuncuları ve basının yanısıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Turizm ve Çevre Bakanları Dr Ünal Üstel ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı, TTFF ana sponsoru Akol Properties Group Başkanı Niyazi Sanal da şeref misafirleri olarak katıldılar. Avrupa Gazete ve Avrupa Spor servisi Türk Toplumu Futbol Federasyonu sponsorlarından.

Bakan Hasan Taçoy’dan Birlik ve beraberlik vurgusu

 

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, 43 yıldır zorluklara rağmen çalışan federasyonun, aile bütünlüğünü de sağladığını söyledi.

 

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin birlik ve beraberliğinin önemine değinen Taçoy, bu birlikteliğin KKTC’ye yansıyarak güç vereceğini ifade etti.

 

Bakan Üstel: Sesinizi daha çok dinleyeceğiz

 

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, KKTC’den kilometrelerce uzakta olan Kıbrıslı Türk gençlerin değişik kültürler arasında kendi kültürüne sahip çıkması ve tanıması için gösterilen gayreti takdir etti.

Federasyon çatısı altında toplanan Kıbrıslı Türk gençlerin, birlikteliğinden güç doğduğunu vurgulayan Üstel, “Gençlerimizin bir arada olması, kendi örf, adet, kültürleriyle birlikte spor faaliyeti yapması güzel bir olaydır.

Oya Tuncalı: “Federasyon İngiltere’de çok güçlü”

 

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nun İngiltere’de çok güçlü bir camia olduğunu belirterek gençleri spor amacıyla bir araya getirdiklerini söyledi.

 

Federasyonun yaptığı çalışmalarla Kıbrıslı Türk gençleri bir araya getirdiğini belirten Tuncalı, buna destek olan KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere tüm sponsorlara teşekkür etti.

 

Serdar Sarı: Görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz

 

İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF) Başkanı Serdar Sarı, KKTC’yi tanıtmak, kültürümüzü gençlere aktarmak için çaba gösterdiklerini söyledi.Sarı, görevlerini layıkıyla yapmaya özen gösterdiklerini ifade ederek devletlerini tanımasını sağlamak, Kıbrıs Türk kimliğini yaşatmak için çaba harcadıklarını belirtti.

 

TTFF 2019/2020 sponsorları 

 

“AKOL Group, Euromed Maritime Taşımacılık Şirketi, Vatan Catering, Cyprus Paradise, CML Steel, Caria Holidays, ADPL, Cudworth Taxi, Best Motors, Mustafa Ercen, 1 Stop MOT Centre, Erbiller, Dosthane, Balıkçıoğlu Kıbrıs Tiyatrosu, Akdeniz Süpermarket, ID Taxi, Mems Barbers, Coversure Insurance, Worth’s Bakery”

 

Kaynak: (AVA) - Avrupa Gazete Editör:
Etiketler: Londra, TTFF, Gecesi, Bakanların, Katılımıyla, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı