Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:43 Bu haber 4424 kez okundu
 
LTL deki rezaleti unutmadık..!
Arıklı: Irkçılık ve nefret duygusunun solcu kesimlerin gözlerini nasıl kör ettiğini, çifte standardı bir kez daha gördük...
KIBRIS Haberi
LTL deki rezaleti unutmadık..!

Lefkoşa Türk Lisesi’nde (LTL) bir öğretmenin 17 yaşındaki bir öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddialarının ardından pandemi öncesi başlatılan soruşturma dondurucuya mı konuldu?

 

17 yaşında Lefkoşa Türk Lisesi’nde eğitim gören E.S isimli öğrencinin, aynı okulda görev yapan H.G. adlı öğretmenle yaşadığı cinsel ilişkinin duyulması toplumda infial etkisi yaratırken soruşturma derinleştikçe olayın farklı boyutları da gün yüzüne çıkmıştı. H.G.adlı öğretmenin KTOEÖS Disiplin Kurulu üyesi olması ise kamuoyunda sert tepkilere neden olmuştu.

 

Ortaya atılan iddialara göre, H.G.’nin isteği doğrultusunda kız öğrencinin, öğretmen S.M. ile de ilişkiye girdiği öne sürüldü. Söz konusu öğretmenler kendilerine, kız öğrenciden başka liseli genç kızlar ayarlamasını ve farklı cinsel deneyimler yaşamalarını da istiyordu. 

 

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, LTL Skandalı ile Orman yangınlarına ilişkin Ajans Cyprus haber merkezine açıklamalarda bulundu.

 

LTL Skandalına ilişkin konuşan Arıklı,

"LTL deki rezaleti unutmadık. Unutturmayacağız. Bu konunun bu kadar basit bir şekilde kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Bu hafta "Eğitimin Sorunları" konusunu konuşurken bu konuya da değinerek, Bakanlığın ve Polis soruşturmasının hangi aşamada olduğunu soracağım." ifadelerine yer verdi.

 

Irkçılık ve nefret duygusunun solcu kesimlerin gözlerini nasıl kör ettiğini, çifte standardı bir kez daha gördük

Orman yangınları ile ilgili açıklamasında ise Arıklı;

"Orman yangınları ile ilgili bu hafta mecliste konuştum. İngiliz döneminden kalan ve son derece komik cezaların yer aldığı bu yasanın güncellemesini istedim. Yakalan kişinin doğum yeri, çalıştığı yer, kayıtlı olduğu sendika ve ideolojisi dolayısı ile bazı kesimler bir anda "Masuniyet karinesini gündeme getirip zanlıyı bir anda korumaya aldılar. Oysa aynı olayı bir TC uyruklu yapmış olsaydı aynı kesimler şu anda kıyametler koparıyor olacaklardı. Irkçılık ve nefret duygusunun solcu kesimlerin gözlerini nasıl kör ettiğini, çifte standardı bir kez daha gördük." dedi.

Ajans Cyprus / Lefkoşa 

Kaynak: Editör:
Etiketler: LTL, deki, rezaleti, unutmadık..!, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı