Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 08:17 Bu haber 1349 kez okundu
 
Macron, Türkiyeʹye övgüler yağdırdı
Macron, Erdoğanʹla görüştükten sonra Türkiyeʹye övgüler yağdırdı
DÜNYA Haberi
Macron, Türkiyeʹye övgüler yağdırdı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, NATO Liderler Zirvesi öncesi İngiltereʹnin başkenti Londraʹda ABD Başkanı Trump ile bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Macronʹun gündeminde Türkiye vardı. Türkiyeʹye yönelik ağır suçlamalarda bulunan Macron, ʹTürkiyeʹye baktığım zaman şunu görüyorum: Şimdi bizimle beraber çalışanlara karşı savaşıyorlar. Aynı zamanda bazen de DEAŞʹla bağlantılı gruplarla beraber çalışıyorlar.ʹ ifadelerini kullandı.

 

ʹTÜRKİYE BÜYÜK BİR ÜLKEʹ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeden önce Türkiyeʹyi DEAŞ ile işbirliği yapmakla suçlayan Macron, Erdoğan ile görüştükten sonra Türkiyeʹye övgüler yağdırdı. Dörtlü Zirve sonrası açıklamalarda bulunan Macron, ʹTürk halkına saygım var. Türkiye büyük bir ülke. Suriyeʹde çözüm için görüşmelerimiz sürüyorʹ diye konuştu.

 

DÖRTLÜ ZİRVEDE BİR ARAYA GELDİLER

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson Suriye konulu Dörtlü Zirveʹde bir araya geldi. Zirve yaklaşık 1 saat sürdü.Dörtlü Zirveʹnin ardından Başbakanlık Ofisiʹnden son olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ayrıldı. Zirvede Suriyeʹnin yanı sıra Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Macron,, Türkiyeʹye, övgüler, yağdırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı