Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 15:59 Bu haber 674 kez okundu
 
MDP, KKTC Londra Temsilciliğini eleştirdi...
Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), KKTC Londra Temsilciliği fotoğrafında yırtık ve yarım görülmesi” konusunda hükûmeti, Dışişleri Bakanı ve Londra Temsilciliği görevlilerini eleştirdi.
KIBRIS Haberi
MDP, KKTC Londra Temsilciliğini eleştirdi...

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Sekreteri Sunalp Derviş Sencer, “basına yansıyan görüntülerde KKTC bayrağının, KKTC Londra Temsilciliği fotoğrafında yırtık ve yarım görülmesi” konusunda hükûmeti, Dışişleri Bakanı ve Londra Temsilciliği görevlilerini eleştirdi.


Sencer yaptığı yazılı açıklamada, “Milli şuura sahip KKTC vatandaşları ve elbette biz MDP mensupları olarak, şanlı bayrağımızın ütüsüz dahi göndere çekilmesine tahammül edemezken, bu rezil durumu hiçbir hal ve şartta kabul edemeyiz. Bu konu ile ilgili olarak, KKTC Londra Temsilcisi’nin muhakkak görevden alınması ve ciddî bir şekilde cezalandırılması gerekirken, Dışişleri Bakanı’nın da millete hesap vermesi şarttır” dedi. 


Sencer, mevzuyu hiçbir şekilde dile getirmeyen ve oturumlarını sadece günlük çekişmelerle israfa devam eden Cumhuriyet Meclisi’nin bu tavrını da esefle karşıladıklarını kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MDP,, KKTC, Londra, Temsilciliğini, eleştirdi...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı