Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 11:36 Bu haber 947 kez okundu
 
MDP, Olumlu oy vermek halka ve devlete büyük bir hizmet olaca
Sencer, Cumhurbaşkanlığı seçiminin halka çok iyi duyurulduğunu ancak halkın büyük bir kısmının halkoylamasının neyle ilgili olduğunu, ne amaca hizmet edeceğini bilmediğini savundu.
KIBRIS Haberi
MDP, Olumlu oy vermek halka ve devlete büyük bir hizmet olaca

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), 11 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yapılacak halkoylamasında olumlu oy vererek Yüksek Mahkeme yargıç sayısının artırılmasının halka ve devlete büyük bir hizmet olacağını kaydetti.

 

MDP Genel Sekreteri Sunalp Derviş Sencer yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı seçiminin halka çok iyi duyurulduğunu ancak halkın büyük bir kısmının halkoylamasının neyle ilgili olduğunu, ne amaca hizmet edeceğini bilmediğini savundu.

 

Halbuki yapılacak halk oylamasının Anayasa değişikliği ile ilgili olduğunu, vatandaşı ve devleti çok yakından ilgilendirdiğini kaydeden Sencer, “Fakat siyasîleri ve onların şahsî ve/veya parti ikballerini pek de ilgilendirmez” dedi.

 

Cumhurbaşkanı adaylarını halk oylamasına değinmemekle eleştiren Sencer, halkoylaması ile Anayasa’da tadilât yaparak, mevcut Yüksek Mahkeme yargıç sayısını artırmanın hedeflendiğini, mevcut yargıç sayısının yetersiz olduğunu belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MDP,, Olumlu, oy, vermek, halka, ve, devlete, büyük, bir, hizmet, olaca,
Yorumlar
Haber Yazılımı