Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 15:55 Bu haber 1216 kez okundu
 
Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre Açıkladı...
Zorlu Töre; şahsımın iç tüzüğe aykırı davrandığımı ileri sürmeleri doğru değildir.
KIBRIS Haberi
Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre Açıkladı...

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre yazılı bir açıklama yaparak, "Mecliste temsil edilen dört Siyasal Partimizin Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatına desteği ile ilgili karar suretinin Meclis Başkanlığı tarafından Genel Kurul da okunmasına itiraz şeklinde yapılan ifadeler ve yorumlarda şahsımın iç tüzüğe aykırı davrandığımı ileri sürmeleri doğru değildir." Dedi.

 

İşte yazılı açıklamanın tam metni,

 

Mecliste temsil edilen dört Siyasal Partimizin Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatına desteği ile ilgili karar suretinin Meclis Başkanlığı tarafından Genel Kurul da okunmasına itiraz şeklinde yapılan ifadeler ve yorumlarda şahsımın iç tüzüğe aykırı davrandığımı ileri sürmeleri doğru değildir

 

Sayın Sibel Siber’in Meclis Başkanlığı döneminde de bütün Siyasi Partilerin katılmadığı, imzalamadığı deklarasyonlar okunmuş ve web sitemizde de “Meclis Ortak Deklarasyonları” olarak yerini almış ve yayınlanmıştır.

 

Oturumu yöneten şahsıma Mecliste yasama ile ilgili Müdür ve Yasama Uzmanları tarafından okunması için verilen metni okumamış olsaydım usulen yanlış veya hata yapmış olacaktım. Usulen okuduktan sonra bütün Siyasi Partilere söz verdim. Bazı siyasilerin, gazetelerin ve köşe yazarlarının peşin hükümlü davranışlarının doğru olmadığını kamu oyunun bilgisine getirmeyi zaruret gördüm.

 

Barış Pınarı ile ilgili dört Partinin imzaladığı metni de kamu oyuna ilişikte sunuyorum. Oybirliği ile daha önce Meclisten geçmediği halde Meclis Deklarasyonu olarak okunan ve Meclis web sayfasında yayınlanan deklarasyonlarıda kamu oyuna ve basınımıza iletiyorum.

                                        

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Başkan, Yardımcısı, Zorlu, Töre, Açıkladı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı