Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 09:09 Bu haber 883 kez okundu
 
Nijeryaʹda Serbest Bırakılan Denizciler Türkiyeʹde
Nijeryaʹda kaçırılmalarının ardından önceki gün serbest bırakılan 10 denizci İstanbulʹa geldi.
TÜRKİYE Haberi
Nijeryaʹda Serbest Bırakılan Denizciler Türkiyeʹde

Nijeryaʹda kaçırılmalarının ardından önceki gün serbest bırakılan 10 denizci İstanbulʹa geldi.

 

Nijerya açıklarında 13 Temmuz akşamı 18 Türkün bulunduğu Türk bandıralı Paksoy-I adlı kargo gemisine saldıran silahlı kişiler kaptan da dahil 10 denizciyi kaçırmışlardı.

 

Önce ki gün serbest bırakılan denizciler bugün Türkiye'ye döndüler. Türk Hava Yolları'nın 0624 sefer sayılı uçağıyla 08.40'ta İstanbul Havalimanına iniş yapan uçağında bulunan 10 denizci uçaktan indikten sonra polis eşliğinde İstanbul Havalimanı VIP salonuna götürüldüler. Burada aileleri tarafından karşılanan denizciler ve onları bekleyenler arasında duygu seli yaşandı.

 

Denizcilerden biri ailelerine kavuşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Yurda döneceğimizden hiç şüphemiz yoktu. Çok mutluyuz, ailemize kavuştuk. 28 gün tutulduk. Zor şartlar vardı, uyum sağladık. Başka türlü olmazdı, hayatta kalamazdık. Ormanlık alanda tutulduk" diye konuşurken bir başka gemici de "İyiyiz çok şükür. Ailemizi gördük, çifte bayram yaşadık" ifadesini kullandı.

 

Ormanlık alanda tutulduklarını ve çok değişik bir ortamda bulunduklarını söyleyen denizciler "Oranın şartları, böcekler çok kötüydü. Bulunduğumuz ortam çok pisti. Yağmur sezonuydu, bu nedenle her yer çamurdu. İlk saldırıya kimse inanmadı. Rüya gibiydi. Ormana girince anladık.

 

Muamele güzeldi. Ellerinden geleni yaptılar. Sonuçta bizim üzerimizden para kazanacaklardı. Bu nedenle iyi baktılar. Önemli olan bizim ayak uydurmamızdı. Biz de ayak uydurduk." dediler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Nijeryaʹda, Serbest, Bırakılan, Denizciler, Türkiyeʹde,
Yorumlar
Haber Yazılımı