Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 09:34 Bu haber 4445 kez okundu
 
Özel Harekatçı Çiftin Omuz Omuza Mücadele Hikayesi
Emniyetin seçkin birimi Özel Harekât’ta görevli Zeynep Kübra ile Celal’in evliliğe giden hikayeleri
TÜRKİYE Haberi
Özel Harekatçı Çiftin Omuz Omuza Mücadele Hikayesi

Terörle mücadele, devlet büyüklerini koruma, keskin nişancı, bomba imha, çatışma, keşif, pusu, baskın, meskun mahal operasyonları gibi kritik görevlerde bulunan emniyetin seçkin birimi Özel Harekât’ta görevli Zeynep Kübra ile Celal’in evliliğe giden hikayeleri...

 

İkili, meslekte yaşadıkları zorlukları, Özel Harekât’çıların yaşamlarını, sevinçlerini, üzüntülerini anlattılar. 10 aylık Mehmet Celal adındaki bebekleriyle sevinçlerine tanıklık ettik.

 

Zeynep Kübra, “Göreve gidenin değil, geride kalanın işi daha zor” derken, eşi Celal, “Bizimki bir ömürlük nöbet. Görevdeyken vatan-bayrak nöbeti, öbür tarafta aile, eş ve çocuk” ifadelerini kullandı.

 

İşte Özel Harekât’çı ailenin Hürriyet’e anlattıkları:

 

SIRTIMI DAYADIĞIM DAĞ GİTTİ

Zeynep Kübra: Dinlediğim hikâyeler, kahramanlıkları görünce özel harekât polisi olmaya karar verdim. Bu kararı aldığımda üniversite öğrencisiydim. Bir an önce bu üniformaya kavuşmak için üniversiteyi 3 yılda bitirdim. Eğitimdeki başarımın ardından hayalini kurduğum üniformayı giydim. Babam beni bu üniformayla görmeyi çok istedi. Üniformayı giydiğimde o dönem hastanede tedavi gören babama koştum. Hastaneye vardığımda babam son nefesini vermişti, sırtımı dayadığım dağ beni bırakıp gitmişti.

 

O gün Özel Harekât’taki tüm ekip buradan kalkıp Kayseri’ye bana desteğe geldi. Babamı kaybetmiştim ama bir aileye, bir yuvaya kavuştuğumu anladım.6 aylık hamileyken eşim Celal, Zeytin Dalı harekâtına katıldı. Afrin’e ilk giren ekibin içinde yer alıyordu. Celal Afrin’deyken bugün 10 aylık olan çocuğuma babasının ismini vermeye karar verdim.

 

Eğer Celal’imin başına bir şey gelirse ve şehit olursa ismini oğlumuzda yaşatmak istedim ve Mehmet Celal ismini verdik. Çok zor bir meslek, bu mesleği seçeceklere tavsiyem her şeyden önce anne-babalarının rızasını almaları.

 

Bu meslek gönül kırgınlıklarını kaldırmaz, sevgi ve dua ile yol alır. Bu üniformanın üzerinde şehitlerin kanı, gazilerin hatıratları var.

Hürriyet

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Özel, Harekatçı, Çiftin, Omuz, Omuza, Mücadele, Hikayesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı