Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 11:15 Bu haber 5328 kez okundu
 
Özel Sağlık Hizmetleri Kuruluna Çağrı...
SAĞLIK Haberi
Özel Sağlık Hizmetleri Kuruluna Çağrı...

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) yasa gereği her ay toplanması zorunlu olan Özel Sağlık Hizmetleri Kurulu’nun aylardır toplanmadığını hatırlatarak, kurulun acilen toplantıya çağrılmasını talep etti.

 

KTSÇHB Başkanı Dr.Remzi Gardiyanoğlu imzalı yazılı bildirinin tam metni şöyle;

 

Sayın Umure Örs Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) yönetim kurulu olarak yasa gereği her ay çağrınız üzerine toplanması zorunlu olan  Özel Sağlık Hizmetleri Kurulunun  aylardan beridir toplanmadığını sizlere hatırlatırız.Kurulu aşağıdaki gündem maddeleri ile ilgili olarak acilen toplantıya çağırmanızı sizlerden talep etmekteyiz.

 

1-Mandamus Emri gereğinin yerine getirilmesi

 

2-Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi  Değişiklik Tüzüğü uyarınca yasal dayanaktan yoksun protokol yapılan yada protokol süresi sona eren  sağlık kuruluşlarının derhal kapatılması.

 

3-Tüzel kişiler tarafından açılan ancak Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmeyen açılışına onay verilmeyen sağlık kuruluşlarının derhal kapatılması.

 

4-Özel Sağlık Kuruluşları Denetim Yasası İç Düzenine aykırı olarak hizmet veren özel sağlık kuruluşları ile ilgili olarak gereğinin yapılması.

 

5-Sorumluları hekim olmayan sağlık kuruluşlarının derhal kapatılması.

 

6-Özel hastanelerin  serbest kekim kadrolarına göre hizmet verebileceği branşların derhal kendilerine tebliğ edilip  gereğinin yapılması.

 

7-22 Şubat 2019 tarihinde tarafınıza iletmiş olduğumuz dilekçe ve  ekinde yer alan gayri yasal protokol yapılan sağlık kuruluşları ile ilgili derhal gereğininin yapılması.

 

KTSÇHB yönetim kurulunun  başlatmış  olduğu hukuk mücadelesi öncesi,  görevi yeni devralmış olduğunuz bilinci ile Mandamus Emri sizleride 

 

bağlayan bir emir olduğundan şahsınızı ilk ve  son kez bu konu ile ilgili olarak bilgilendirmek istedik.

             

Saygılarımızla.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Sağlık, Hizmetleri, Kuruluna, Çağrı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı