Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 12:50 Bu haber 741 kez okundu
 
Özyiğit: “Tüm çocukların evrensel hak ve özgürlükleri korunarak geliştirilmeli”
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, tüm çocukların evrensel hak ve özgürlüklerinin korunarak geliştirilmesinin sosyal adalet ilkesinin en temel gereklerinden biri olduğunu vurguladı.
KIBRIS Haberi
Özyiğit: “Tüm çocukların evrensel hak ve özgürlükleri korunarak geliştirilmeli”

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi, Kuzey Kıbrıs'ta da çocuk hakları ve yaşam koşulları bakımından eksiklikler olduğunu belirten Özyiğit, gerek toplum gerekse de devlet olarak çocuklarımıza sahip çıkmanın önemine dikkat çekti.

 

‘1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ nedeniyle yayımladığı mesajda, dünyada milyonlarca çocuğun ciddi mağduriyet yaşadığını, doğru dürüst eğitim alamadığını belirten Özyiğit, Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesine rağmen ülkemizde de çocuklara yeterince sahip çıkılmadığını belirtti. Özyiğit, “Tüm çocukların hiçbir ayrım gözetmeksizin hakları vardır. Sosyal devletin en temel görevlerinden biri de bu hakları sağlamak ve uygulanmasını denetlemektir” dedi. 

 

Çocukları sevmekle birlikte onları anlayabilmek, temiz dünyalarını kirletmemek gerektiğini belirten Özyiğit, bunun da ancak tüm kişi ve kurumların görev ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmeleri ile mümkün olabileceğini ifade etti.

 

“Çocuklarımızın geleceği için barış ve çözüm istiyoruz. Mücadelemiz de onların huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamak içindir” diyen Özyiğit, tüm çocukların ‘Dünya Çocuk Günü’nü içtenlikle kutladığını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özyiğit:, “Tüm, çocukların, evrensel, hak, ve, özgürlükleri, korunarak, geliştirilmeli”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı