Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 06:32 Bu haber 1497 kez okundu
 
Prof.Dr. Aygenç'e Çin'den Önemli Davet
Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç’e Çin’den Uluslararası Jüri Üyeliği Daveti…
EĞİTİM Haberi
Prof.Dr. Aygenç'e Çin'den Önemli Davet

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç’e, Çin’de düzenlenen Uluslararası Modern Sanat ve Tasarım Fuarı Yarışmaları Seçici Kurulu’nda yer alması için davet gönderildi.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgide, Prof. Erdal Aygenç’in, Uluslararası Çağdaş Sanatlar Haftası kapsamında Çin’in Başkenti Pekin’de düzenlenen Uluslararası Modern Sanat ve Tasarım Fuarı Yarışmaları’nda çeşitli ülkelerden alanında uzman eğitmen ve sanatçıların jüri üyeliği yaptığı yarışmada seçici kurul üyeliğine davet edildiği belirtildi. Tasarım ve sanat alanlarında oluşturulan yarışma kategorilerine her yıl birçok ülkeden binlerce profesyonel sanatçı ve tasarımcı katılıyor.

 

Prof. Aygenç; “Yakın Doğu Üniversitesi’ni Temsil Etmiş Olmaktan Onur Duyuyorum...”
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç, çeşitli ülkelerden alanında uzman eğitmen ve sanatçıların jüri üyeliği yaptığı yarışmada Yakın Doğu Üniversitesini temsil etmiş olmaktan onur duyduğunu ifade etti. Uluslararası Çağdaş Sanatlar Haftası kapsamında, resim, heykel, grafik, fotoğraf alanlarında yeni yeteneklerin keşfedilip teşvik edilmesine zemin oluşturulduğunu ifade eden Prof. Aygenç, bu jüri temsiliyetinin Yakın Doğu Üniversitesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin uluslararası tanınırlığına önemli bir katkı sağlamış olacağına inanç belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof.Dr., Aygenç'e, Çin'den, Önemli, Davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı