Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 15:56 Bu haber 985 kez okundu
 
Ruslar dünyaya duyurdu: Türkiye orduyu kuruyor..!
Uzun Süredir gündemden düşmeyen ve yakın zamanda kurulması beklenilen Turan Ordusu, Rus basınında gündem oldu.
DÜNYA Haberi
Ruslar dünyaya duyurdu: Türkiye orduyu kuruyor..!

Rusya’da yayın yapan ‘Free News’ adlı haber sitesi Türkiye’nin Turan Ordusu’nu kurma fikrini Adım Adım gerçekleştirdiğini yazdı. Uzun Süredir gündemden düşmeyen ve yakın zamanda kurulması beklenilen Turan Ordusu, Rus basınında gündem oldu.

 

‘Free News’ adlı Rus haber sitesi, ‘Türkiye’nin Büyük Turan fikri sonucunda gerçekleşiyor’ başlıklı bir haber yayımladı. Analiz haberde, ‘Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı İ’mparatorluğu İçinde Büyük bir Turan’ oluşturma fikrini sessiz sedasız ve yavaşça yaşama geçiriyor’ denildi. Yapılan haberde, Türkiye’nin Suriye ve Irak’ı teröristlerden temizlediğini ve buraları ele geçirdiği belirtildi.

Yayınlanan haberdeki analizler söyle:Azerbaycan ile Türkiye arasında oluşturulan t’atbiakatlar, ortak eğitimler ile iki ülkenin oldukça birleşti.Analistlere göre Erdoğan ve Aliyev sonbahara doğru Ermenistan’dan intikam almaya hazırlanıyor. Türk dronları Bakü’ye konuşlandırıldı. Azerbaycan’ın yanı sıra Türkiye devletler ile yakın ilişkilerin kısa sürede resmiyete dökülmesi bekleniyor. 

 

Rus politikacı duyurmuştu
Rus politikacı Vladimir Jirinovski de Türkiye’nin Türki devletlerle Birlikte Turan Birliği’ni kurmayı hedeflediğini söylemişti. Ekim ayı işaret edildi 

 

Stratejist ve ekonomist Kaan Sarıaydın, Turan Ordusu’nun Ekim ayında ilan edileceğini öne sürmüştü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ruslar, dünyaya, duyurdu:, Türkiye, orduyu, kuruyor..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı