Haber Detayı
14 Ağustos 2019 - Çarşamba 15:53 Bu haber 3554 kez okundu
 
Sahne Sanatları Düşünen Öğrencilerin Dikkatine..!
Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü” Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dallarına Özel Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alacak
EĞİTİM Haberi
Sahne Sanatları Düşünen Öğrencilerin Dikkatine..!

Yakın Doğu Üniversitesi Tiyatro Bölümü, Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dal’ları özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yetenek sınavları 10-11  Eylül – 2019  Salı – Çarşamba günleri sabah saat 10.00 da Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesinde (Tıp Fakültesi 4.kat) yapılacağı belirtildi..

 

Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat Dal’larına girmek isteyen adaylar aşağıdaki adreslere Özel Yetenek Sınavları için ön kayıt yaptırabilirler.

Kayıt Yapılabilecek Adresler:

  1. T.C yurttaşı adaylar, bulundukları illerdeki Yakın Doğu Üniversitesi Temsilciliklerine veya sınav tarihine kadar  Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı / SSF Bölüm Başkanlığına,

 

 

     2)   KKTC yurttaşı adaylar ise sınav kayıtlarını, sınavın yapılacağı 10 Eylül 2019 tarihine kadar 

 

YDÜ Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına veya SSF Bölüm Başkanlığına müracaat  edebilirler. Tel: (0392) 6802000 – (0392) 6751000/30-55

 

Yetenek Sınavlarında Nelere Dikkat Edilir:

 

-     Tüm sınavlar 2 aşamada gerçekleştirilir.

 

-   “Oyunculuk “ sınavında I. aşamada, öğrenci adayından 2 adet tirat ve 1 adet şiir istenir.          

 

  • II. aşamada ise öğrenci adayının piyano eşliğinde,ses-kulak ve ritim duygusuna bakılır.

 

  • Oyuncu adaylarının  23 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

 

  • Adayların ana dili Türkçe  olmalıdır.

 

  • “Dramatik Yazarlık” sınavında ise, I. aşamada öğrenci adayından verilecek konular üzerinden kompozisyon yazması istenir.Adayın yanında kurşun kalem,kalemtraş ve silgi bulundurması yeterlidir.

 

  • II. aşamada ise, adaylara verilecek konular üzerinden  kompozisyon yazmaları ve yazacakları  kompozisyonların anlatım biçimleri,yaratıcılıkları ve fantazileri öncelikle değerlendirilecektir.

 

  • Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı lisans programının aktif olabilmesi için en az 4 öğrenci adayının sınavlarda başarılı olması gerekir.

 

  • Dramatik Yazarlık adaylarında Yaş Sınırı aranmaz…

 

  • Her iki Anasanat Dalı  Özel Yetenek Sınavlarını kazanan adaylar 4 yıl boyunca 50 burslu okuma şansını elde ederler.

 

  • Yetenek Sınavı Tarih ve Yerleri:

 

Her iki Anasanat Dalı Özel Yetenek Sınav Tarihleri, 10 – Eylül 2019 tarihinde  sabah  saat 10.00 da YDÜ Sahne Sanatları Fakültesinde (Tıp Fakültesi 4.Kat) yapılacaktır. Öğrenci adaylarının  sınav  saatinden 1 saat önce sınav yerinde hazır olmaları gerekmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahne, Sanatları, Düşünen, Öğrencilerin, Dikkatine..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı