Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 00:46 Bu haber 2174 kez okundu
 
Savaşan: Ecevit siyasetçilere her zaman doğru yolu işaret etmiştir!
Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Ecevit’in hayatı boyunca özgürlük cennetini kurmak için çalıştığını vurguladı.
KIBRIS Haberi
Savaşan: Ecevit siyasetçilere her zaman doğru yolu işaret etmiştir!

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı döneminin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Bülent Ecevit’in vefatının 114’üncü yılında mesaj yayımlayarak, Ecevit’in hayatı boyunca özgürlük cennetini kurmak için çalıştığını vurguladı.


Güç kendi eline geldiğinde kimseye zulmetmedi…


Bülent Ecevit’in hayatını “özgürlük cennetini kurmak” için mücadele ederek geçirdiğinin altını çizen Ahmet Savaşan, “Ecevit, büyük haksızlıklar karşısında sessiz kalmadı, her zaman halkın ve mazlumların yanında oldu. Herkes sustuğunda o susmadı, herkes durduğunda o durmadı. Herkes “kaybettik” derken, o demokrasi mücadelesine büyük bir inançla devam etti. Dağlara, taşlara “Karaoğlan” yazıldığında kibre kapılmadı, 12 Eylül’ün acı günlerinde yolundan dönmedi. Güçlülerin karşısında diz çökmedi, güç kendi eline geldiğinde kimseye zulmetmedi, adalet çizgisinden asla sapmadı” dedi.

 

Kararlı siyaset adamı Bülent Ecevit’in, fikirleriyle, söylemleriyle, yaşam biçimi ve idealleri ile siyasetçilere her zaman doğru yolu işaret ettiğine vurgu yapan Savaşan, “devlet görevinde haktan ve halktan yana duruşuyla hepimize örnek olmuştur. Türk siyasetinin önemli ismi, eski başbakanlardan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın mimarı, Kıbrıs Fatihi merhum Ecevit’i vefatının 13’üncü yılında özlem, minnet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savaşan:, Ecevit, siyasetçilere, her, zaman, doğru, yolu, işaret, etmiştir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı