Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 23:05 Bu haber 519 kez okundu
 
Seren Serengilʹden Eşi Yaşar İpekʹe ʹBebeğimi Kaybetmeme Neden Oldunʹ
Düşük yapan Seren Serengilʹden eşi Yaşar ipekʹe ʹBebeğimi kaybetmeme neden oldunʹ şikayeti
MAGAZİN Haberi
Seren Serengilʹden Eşi Yaşar İpekʹe ʹBebeğimi Kaybetmeme Neden Oldunʹ

Seren Serengil boşanma davasının ardından eşi Yaşar İpekʹin kendisine psikolojik şiddet uyguladığını öne sürüp bebeğini kaybetmesine neden olduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Yaşar İpekʹin hakkındaki uzaklaştırma kararını ihlal ettiğini ileri süren Seren Serengil avukatı Esennur Ezgi aracılığıyla eşinin zorlama hapsine çarptırılmasını da istedi.

 

ZORLAMA HAPSİ TALEBİNDE BULUNDU

Seren Serengil bugün saat 10.30ʹda avukatı Esennur Ezgi ile birlikte Çağlayanʹdaki İstanbul Adalet Sarayıʹna geldi. Seren Serengil, boşanma sürecinde kendisine psikolojik şiddet uyguladığını öne sürdüğü eşi Yaşar İpek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Kadına Şiddet Bürosu savcısına yaklaşık 2 saat ifade veren Serengil, buradan aile mahkemesine geçerek, eşinin uzaklaştırma kararını ihlal ettiği gerekçesiyle zorlama hapsi talebinde bulundu.

 

ʹBEBEĞİNİ EŞİ VE AİLESİ YÜZÜNDEN KAYBETTİʹ

Suç duyurusunun ardından adliye önünde Seren Serengil ve avukatı Esennur Ezgi hukuki sürece ilişkin açıklama yaptı. Avukat Esennur Ezgi, ʹSizler de bilirsiniz ki, Türkiyeʹde birçok kadına şiddet vakası var. Daha geçen gün bir anne çocuğunun önünde öldürülmüştü. Benim müvekkilim bebeğini kaybetmiştir. Bu bebeğin kaybedilmesine sebep olan eşidir. Eşi ve ailesidir. Kasten ve bilerek, bebeğin düşmesine sebep olmuşlardır. Bu işin iki tane boyutu var. Biri psikolojik şiddet, biri fizyolojik şiddet. Hamile kaldığı dönemlerde ʹSenin üzerine atlarımʹ, ʹÇocuğu düşürtürümʹ şeklinde tehditlerde bulunmuşʹ dedi.

 

ʹYENİ GÖRÜNTÜLER SAVCILIĞA SUNULDUʹ

Evliliğini devam ettirebilir düşüncesiyle Serengilʹin darp raporu almadığını belirten avukat Ezgi, ʹAma görüntüler var, savcılığa da sunduk. Kendisini korumak için aldığı görüntüler bunlar. Hamile bir kadın şiddet gördüğü zaman tabi ki de kendisini koruyacak. Dolayısıyla benim müvekkilim çocuğunun dünyaya gelmesine engel olunmuştur. Tansiyonu yirmilere çıkmıştır. Müvekkilim hamile kaldığında çocuğunu kaybedecek tansiyon hastası olduğu için. Doktor raporları var. Bunu da biliyordu ama buna rağmen bilerek ve kasten çocuk düşsün diye hamileliğinin başından beri şiddet uyguluyorʹ diye konuştu.

 

ʹCİNAYETTİRʹ

Yaşar İpekʹin eve gelmemesine ilişkin uzaklaştırma kararı aldıklarını dile getiren Ezgi, ʹBununla ilgili uzaklaştırma kararı almıştık ancak kendisini tutamadık. Çıktı internette ağır ithamlarda bulundu, işte o bildiğiniz mitokondri hikayesi. Öyle mitokondri diye bir şey yok. İkisinin de birlikte imzaladığı kağıtlar var. Dolayısıyla öyle bir olay da yok. Ağır iftiralar üzerine müvekkilimin tansiyonu çıktı ve hastaneye kaldırıldı. Maalesef bebeğini kaybetti. Bizim buradaki işlemimiz tamamlandı bana göre ben bir avukatım ancak toplum nezdinde bu bir cinayettir. Bu bebeğin kalp atışları 2 Eylülʹde duyulacaktı ama maalesef şu anda yaşamıyor. Düşük yaptı ancak bebek vücuttan atılmadı. Bir de bunun acısını yaşıyoruzʹ ifadelerini kullandı.

 

ʹSEVİYORDUMʹ

Eşini sevdiği için defalarca affettiğini belirten Seren Serengil ise, ʹBelki okumuş bir insan olarak, görmüş geçirmiş bir insan olarak göz ardı etmemesi gerekiyordu. Ayıplandım. Bunları sakladığım için. Madde bağımlısıydı, atakları vardı. Bana hep dedi ki, ʹbırakacağım, bir daha kullanmayacağımʹ çok da seviyordum o yüzden bugüne kadar yaptığı hiçbir şeyi anneme dahi söylemedim ama ne zaman ki hamileyken eve gelip, üstüme yürüdü.... Ben eve gelmesini hiç istemedimʹ şeklinde konuştu.

 

ʹONU KARNINA KOYDURMAKLA BENİ ELE GEÇİREMEZSİNʹ

Serengil, Yaşar İpekʹin annesiyle barışmadığı taktirde, ʹO tüp bebeği yaptın ama rahat etmeʹ dediğini ileri sürerek, ʹOnu karnına koydurmakla beni ele geçiremezsinʹ anlamında bir şey söylediğini belirtti. Bebeği kaybetmesi konusunda Yaşar İpekʹin ʹBir tekmeme bakarʹ dediğini ileri süren Serengil, ʹEve gelmesin diye avukatıma mesaj atarak söyledim. Göndermeyin eve çünkü elbiselerini alma bahanesiyle eve gelmek istiyorduʹ dedi. ʹ

 

BİR DAHA ANNE OLAMAYABİLİRİMʹ

Konuşmasının devamında Serengil, ʹGöndermeyin dememe rağmen geldi. O gün zaten yüzüme de vurdu, itekledi de, her şeyi yaptı. O darp sizin düşündüğünüz gibi sert bir darp değildi. Havlularla yüzüme vurdu, itekledi, duvara çarptım. Çok büyük küfürler etti. Annemi aradı tehdit etti. Beni tehdit etti. Yani bu da bir şiddettir. Kötü bir laf da şiddettir. Hamileyim, riskli bir hamileliğim var ve tansiyon hastasıyım. Benim tansiyonumun çıkacağını ve böyle bir durumda çocuğumu kaybedeceğimi bile bile yaptı. O yüzden şikayet ettim. Ben bir daha anne de olamayabilirimʹ ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Seren, Serengilʹden, Eşi, Yaşar, İpekʹe, ʹBebeğimi, Kaybetmeme, Neden, Oldunʹ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı