Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 07:06 Bu haber 1461 kez okundu
 
Sezercik'e 2 milyon liralık şok!
Yeşilçamʹın Sezercikʹi Sezer İnanoğluʹna 2 milyon liralık şok!
MAGAZİN Haberi
Sezercik'e 2 milyon liralık şok!

Yeşilçamın Sezerciki olarak tanınan Sezer İnanoğlui 2014 yılında tuttuğu avukatı tarafından büyük bir şok yaşadı.

 

İnanoğlu,  2014 yılında dosyalarını takip etmesi için avukat İmral Erel ile anlaşmıştı. Avukatının öğrendiği bilgi sonrası İnanoğlunun tarafına dava açıldı.2 milyon liralık icra takibi Azledilen avukat Eren, 5 Temmuz 2017 tarihli vekalet sözleşmesine dayanarak İnanoğlu aleyhine 2 milyon 986 bin TLlik icra takibi başlattı.

 

İcra takibi durunca dava açtı

İnanoğlu, itiraz ederek aleyhindeki icra takibini durdurdu. İtiraz üzerine alacağını tahsil edemeyen avukat Eren, bu kez dava açtı. Avukatı Eren adına İstanbul Anadolu 6. Tüketici Mahkemesine başvuran avukatı, müvekkilinin borçlu Sezer İnanoğlu lehine takip ettiği hukuki uyuşmazlıklar ve davalar devam ederken azledildiğini iddia ederek İnanoğlunun hak kazanılan vekalet ücretini ödememek için müvekkilini azlettiğini savundu.

 

Dava dilekçesinde, “Müvekkilim sözleşmede belirlenen avukatlık ücretine 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’na göre hak kazanmıştır. Bu nedenle icra takibine yapılan haksız ve kötü niyetli itirazın iptaline karar verilmesini talep ederiz” ifadelerine yer verildi.

 

Dilekçede, İnanoğlunun icra takibine yaptığı itirazın kaldırılması, icra takibinin devamı ve alacağının da yüzde 20 icra inkar tazminatı ile birlikte tahsili istendi.

 

Sezer Filmcilik’e de haciz şoku

Sezer İnanoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Sezer Filmcilik ve Sinemacılık Sanayii ve Ticaret A.Ş.’ye ise alacak nedeniyle başlatılan icra takibi kapsamında şirketin lisans sahibi olduğu kanala ve şirkete ait filmlerin telif haklarına haciz konuldu.

 

Kaynak: (acunn) - acunn.com Editör:
Etiketler: Sezercik'e, 2, milyon, liralık, şok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı