Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 16:02 Bu haber 2646 kez okundu
 
Şok İddia..! Dünyaya yayılan virüsün nedeni yarasa çorbası
Çinde başlayıp tüm dünyaya yayılan Koronavirüs'ün yayılma nedeni ''yarasa çorbası'' olabilir
DÜNYA Haberi
Şok İddia..! Dünyaya yayılan virüsün nedeni yarasa çorbası

Çin'de görülmeye başlanan ve şu ana kadar 17 kişinin öldüğü koronavirüste, hastalığın çıkış nedeni yarasa çorbası olabilir

 

Dünya, yeni bir hastalık tehdidiyle uğraşıyor. Çin'de görülen koronavirüs nedeniyle, bugüne kadar 17 kişi hayatını kaybetti. Virüs, Çin'in Vuhan kentinde görüldü.

 

ŞEHİR KARANTİNAYA ALINDI
Yetkililer 9 milyon nüfusa sahip şehirdeki vatandaşlara, kentten ayrılmamaları uyarısında bulunarak, havaalanı ve tren istasyonlarının giden yolculara kapalı olacağını bildirdi.

 

Otobüs, metro, feribot ve uzun mesafeli toplu ulaşımın, bugün yerel saatle 10.00'dan itibaren askıya alındığı duyuruldu.

 

GÖZLER YARASA ÇORBASININ ÜZERİNDE
Koronavirüsün yayılma nedeni henüz net olarak bilinmemekle birlikte, hayvanlardan insanlara geçtiği tahmin ediliyor. Çinlilerin tükettiği yarasa çorbası ise virüsün insan vücuduna geçmesinde baş şüpheli olarak değerlendiriliyor.

 

VUHAN VİRÜSÜNÜN BELİRTİLERİ
Ortaya çıktığı yerden dolayı "Vuhan virüsü" diye de adlandırılan yeni koronavirüs; solunum, hapşırma ve öksürme durumlarında hava yoluyla bulaşıyor. NCoV'in ilk belirtileri yüksek ateş, boğaz ağrısı, öksürük, nefes darlığı, solunumda zorluk ve ishal şeklinde ortaya çıkarken ileri safhalarda zatürre ve böbrek yetmezliğine neden oluyor, nihayetinde ölümle sonuçlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şok, İddia..!, Dünyaya, yayılan, virüsün, nedeni, yarasa, çorbası,
Yorumlar
Haber Yazılımı