Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 21:46 Bu haber 1218 kez okundu
 
Sokağa çıkma izni başvuruları için dijital izin devrede...
Kişilerin online olarak başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi kuruldu.
KIBRIS Haberi
Sokağa çıkma izni başvuruları için dijital izin devrede...

Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde halka en hızlı ve güvenli şekilde yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden kişilerin online olarak başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi kuruldu.

 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre halkın, koronavirüse karşı alınan kararlar çerçevesinde uygulamaya konan Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı süresince acil durumlarda Sokağa Çıkma İzni başvurularını evlerinden, telefon, tablet ve bilgisayarlarından dijital ortamda yapabilmeleri sağlamak için bakanlığın https://permissions.gov.ct.tr/street adresine girerek gerekli bilgileri doldurması yeterli olacak.  

 

Ancak online yapılacak dijital izin belgesi başvurularında gerekli olan bilgilerin başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz doldurulması gerekiyor.  Dijital olarak izin başvurusu  değerlendirilen ve onaylanan kişilere,  kaymakamlıklar SMS yoluyla dijital izin belgelerini iletecek. Dijital İzin Belgelerinin üzerindeki QR kodla polis kontrollerinde otomatik belge doğrulama yapabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokağa, çıkma, izni, başvuruları, için, dijital, izin, devrede...,
Yorumlar
Haber Yazılımı