Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 22:33 Bu haber 2172 kez okundu
 
SON DAKİKA.. Çin yeni bir global terör türü başlattı | AGROTERÖRİZM
ABD'nin Virginia başta olmak üzere birçok birçok eyaletinde, bazı kişilere doğrudan Çin'den gönderilen ve hiç sipariş etmedikleri tohumlar kargoyla teslim edildi.
DÜNYA Haberi
SON DAKİKA.. Çin yeni bir global terör türü başlattı | AGROTERÖRİZM

ABD'nin Virginia başta olmak üzere birçok birçok eyaletinde, bazı kişilere doğrudan Çin'den gönderilen ve hiç sipariş etmedikleri tohumlar kargoyla teslim edildi. ABD Tarım Bakanlığı bunun üzerine acil uyarı yayınladı. 


Bu tohumları asla ekmemeleri ve Çin'den gelen tohumları mutlaka ihbar etmeleri gerektiği konusunda halkı uyardı. Şu ana kadar kaç eyalette kaç kışının Çin'den siparişsiz gelen bu tür tohumları ektiği konusunda net bilgi yok.


Bu tohumların Amerika Birleşik Devletlerindeki yerli bitkilere büyük zarar vereceği ve ekolojik dengeyi bozacağı hakkında devlet genelinde acil uyarı yayınlandı. 


Çin’den gelen bu tohumlar ekildikten sonra, Amerikan toprağında yabancı bitkilerin çoğalmasının onarılamaz hasarlara yol açacağı belirtildi. 


Çinliler Amerika Birleşik Devletlerinden çeşitli şekillerde intikam alacaklarını söylemişlerdi, ABD’de iç kargaşayı alevlendiren Çin, şimdi ise agroterörizmını devreye sokmuş durumda. 


Birkaç yüz Çinli gizlice her yere birkaç torba tohum ekerse bile, büyük bir ekolojik bozulmaya neden olacağı kesin gözle bakılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SON, DAKİKA.., Çin, yeni, bir, global, terör, türü, başlattı, |, AGROTERÖRİZM,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı