Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 21:35 Bu haber 692 kez okundu
 
Taçoy: “Kültürel çeşitliliğimiz bizi daha da yakınlaştıran zenginliğimizdir”
Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy Karadeniz Kültür Derneği tarafından bu yıl 12. düzenlenen Hamsi Festivali’ne katıldı.
KIBRIS Haberi
Taçoy: “Kültürel çeşitliliğimiz bizi daha da yakınlaştıran zenginliğimizdir”

Karadeniz Kültür Derneği tarafından bu yıl 12. düzenlenen Hamsi Festivali’ne katılım oldukça yoğundu. Vatandaşların yanısıra siyasilerden de büyük ilgi gören festivale, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, CTP Milletvekili Fikri Toros

 

Etkinlikte Karadeniz’den özel olarak getirilen 5 ton hamsi balığı pişirilerek konuklara ikram edildi.

 

Karadeniz Kültür Derneği tarafından bu yıl 12. düzenlenen Hamsi Festivali’ne katılan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, festivalde, vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

 

Taçoy, bu tür etkinliklerin taşıdığı öneme işaret ederek; “Kültürel çeşitliliğimiz bizleri ayıran değil, aslında daha da yakınlaştıran zenginliklerimizdir” diyen Taçoy, Kıbrıs Türkü’nün kendi kültürünün yanında, bu ülkeyi vatan bilerek kader ortaklığı yapmış herkesin kültürüne de büyük saygı duyduğunu söyledi.

 

Festivalde yaşanan coşkuya işaret eden Taçoy, “Doğduğu veya geldiği coğrafya ne olursa olsun bugün burada olan tüm yürekler aynı heyecan ve mutlulukla çarpmaktadır. En büyük zenginliğimiz de işte budur” dedi.

 

Kıbrıs Türkü’nü Anavatanı’ndan ve Anavatan’daki kardeşlerinden ayırmak için uğraşanların bugün burada yaşananları görmesi gerektiğini ifade eden Taçoy, “aslında onlar da et ile tırnağın ayrılmasının mümkün olmadığını çok iyi biliyorlar. Ama yine de onlara bu gibi etkinliklerle bazı gerçekleri hatırlatmak iyi olur” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taçoy:, “Kültürel, çeşitliliğimiz, bizi, daha, da, yakınlaştıran, zenginliğimizdir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı