Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 20:19 Bu haber 5077 kez okundu
 
Tatar: “ Biz Proje ve İcraat Partisiyiz, Laf Partisi Değil”
Lefkoşa İlçe Başkanlığı, UBP Örgütleriyle Toplantı Yaptı
KIBRIS Haberi
Tatar: “ Biz Proje ve İcraat Partisiyiz, Laf Partisi Değil”

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP’nin halkını seven, devletini düşünen, proje ve icraat partisi olduğunu kaydederek “Laf partisi değiliz” dedi.

 

UBP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Lefkoşa İlçe Başkanlığı, UBP örgütleriyle toplantı düzenledi.

 

Tatar, buradaki konuşmasında, “Halk, iş bilmeyen, vatandaşı perişan eden hükümetin gitmesini talep ediyor. Halka kulak vermeyip deve kuşu gibi kafalarını kuma gömenler bunun yararı olmadığını yakında anlayacak” ifadelerini kullandı.

 

Toplantıya UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ve Genel Sekreter Hasan Taçoy’un yanı sıra bazı milletvekilleri ile UBP’liler katıldı.

 

Gardiyanoğlu: “Kardeşlik Havasında, Birlik Ve Beraberlik İçinde Çalışacağız”

 

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, gelecek yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine en iyi şekilde hazırlanmak ve UBP adayının seçimi kazanmasını sağlama kararlılığında olduklarını söyledi.

Gardiyanoğlu, bunun için örgütleri güçlendireceklerini, kardeşlik havasında, birlik ve beraberlik içinde çalışmalar yapılmasını sağlayacaklarını kaydetti.

 

Taçoy: “Beklentilere, Desteğe Cevap Vermek Zorundayız”

 

UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy “UBP, her geçen gün halkın daha fazla desteğini alıyor Beklentilere, desteğe cevap vermek zorundayız. Bu nedenle çok çalışıyoruz. Daha da çok çalışacağız” dedi.

Taçoy,  partinin web haber sitesi www.habergunes.com ile web televizyonu www.tvgunes.com’un artık yayında olduğunu açıkladı.

UBP’nin sosyal medyadaki görünürlüğünü yukarıya çekmek, partinin kurumsal web sitesini çağdaş hale getirmek için çalıştıklarını söyleyen Taçoy, üyelerin ülkede ne olup bittiğini bu adreslerden takip edebileceğini belirtti.

Tatar: “Türkiye’nin Hedef Gösterilmesini Doğru Bulmuyoruz”

 

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, UBP’nin halkını seven, devletini düşünen, proje ve icraat partisi olduğunu kaydederek “Laf partisi değiliz” dedi.

Tatar, konuşmasında “Halk, iş bilmeyen, vatandaşı perişan eden hükümetin gitmesini talep ediyor. Halka kulak vermeyip deve kuşu gibi kafalarını kuma gömenler bunun yararı olmadığını yakında anlayacak” ifadelerini kullandı.

Türkiye-KKTC ilişkilerinin son derece önemli olduğunu, bunu zedeleyecek davranışlar ve sözlerden kaçınılması gerektiğini vurgulayan Ersin Tatar, “Maliye Bakanı, protokolün imzalanıp yürürlüğe girmemesinde hedef olarak Türkiye’yi gösteriyor. Bunu doğru bulmuyoruz” dedi.

Tatar ayrıca hükümete “kendi içinde uyumu olmayan, hedefi bulunmayan, ne yapacağını bilmeyen” eleştirisinde bulundu.

 

Tatar’dan Akıncı’ya Eleştiri… “Rumları Anlamak İstedikleri Kadar Bizi Anlamaya Çalışsalar..”

 

Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye ve kendileriyle uyum sağlamayı reddettiğini savundu.

Tatar, “Biz de, Türkiye de ‘sadece federasyon değil, alternatif çözümler de masaya gelsin. Birinde çözüm olmuyorsa, diğerleri ele alınsın. Onlar da olmuyorsa, BM mağdur taraf olan bize bir çıkış yolu göstersin’ diyoruz ama anlamak istemiyorlar. Rumları anlamak istedikleri kadar bizi anlamaya çalışsalar anlayacaklar” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatar:, “, Biz, Proje, ve, İcraat, Partisiyiz,, Laf, Partisi, Değil”,
Yorumlar
Haber Yazılımı