Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 07:55 Bu haber 447 kez okundu
 
Tatar: Bu kaynak sıkıntılarımızı aşmakta yarar sağlayacak
Öğrencilerimizi bekliyoruz. Eğitim yılı tekrar başlamak üzere. İlk kayıt ya da diğer sınıflarda eğitim gören öğrencilerimizi bekliyoruz.
KIBRIS Haberi
Tatar: Bu kaynak sıkıntılarımızı aşmakta yarar sağlayacak

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye aktardığı 117 milyon TL’lik katkı için teşekkür etti.

 

Türkiye’deki öğrencileri KKTC’ye beklediğinin altını çizen Tatar, hava şartlarına rağmen Türkiye’den gelen su temin projesinin tamirinde son aşamaya gelindiğini söyledi.

 

Başbakan Ersin Tatar’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Yakın ilgi ve alaka gördük. Ülkede bir pandemi yönetimi devam ediyor. Vakalar azaldı. Ekonomik bir hareketlilik bekliyoruz.

 

Öğrencilerimizi bekliyoruz. Eğitim yılı tekrar başlamak üzere. İlk kayıt ya da diğer sınıflarda eğitim gören öğrencilerimizi bekliyoruz.

 

Corona mücadelesinde başarılıyız, öğrenciler gönül rahatlığı ile gelebilir. Tercihimiz online değil yüz yüze eğitim.

 

Uçak seferlerinde sıkıntı var, ama Türkiye vatandaşı öğrencilerimizi yüz yüze eğitime bekliyoruz. Bizim ekonomimizin lokomotif sektörü eğitim ve turizm. Kıbrıs Türk halkının öğrencilerimize iyi bakmasını da halkımızdan talep ediyoruz. Kardeş Türkiye’nin evlatları bizim de evlatlarımız.

 

Pandemi Hastanesi çok önemli bizler için. Hastane bir ayda yüzde 45’i tamamlandı.

 

100 odalı, 6 ameliyathanesi, 24 yoğun bakım odası olan bir hastane. Bu katkıyı koyan sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sizlere teşekkür ederim.

 

2020 Mayıs ayında 2.3 milyon TL’lik bir paket imzalandı. 117 milyon daha KKTC’de olacak. Sıkıntılarımızı aşmakta bu kaynak faydalı olacak. 2021 bütçesini çalışıyoruz. Pandemi nedeniyle sıkıntılar var.

 

Su nedeniyle de ciddi sıkıntılar yaşadık. İlk adım 2010 yılında atılmıştı. Ben o zaman Maliye Bakanı’ydım. Bu proje tamamlandı. 2015 yılından kesintisiz 75 milyon metreküp yılda su aktı.

 

Hava şartlarına rağmen son aşamaya geldik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatar:, Bu, kaynak, sıkıntılarımızı, aşmakta, yarar, sağlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı